24 μετάλλια για την αγωνιστική ομάδα κολύμβησης στο Τρόπαιο Νηρέα

Θ. Ανδρεάκος: «Δεν είχαμε καθαρό μυαλό – δεν μπορώ να μη σταθώ στο τελευταίο γκολ του ημιχρόνου»
4 Δεκεμβρίου 2019
Μεγάλο διπλό στην έδρα του Νηρέα Γέρακα για την ομάδα πόλο
8 Δεκεμβρίου 2019

24 μετάλλια για την αγωνιστική ομάδα κολύμβησης στο Τρόπαιο Νηρέα

Πηγή φωτογραφίας: Το σάιτ του Νηρέα Χαλανδρίου.

Με την κατάκτηση 24 μεταλλίων (10 χρυσά, 10 ασημένια, 4 χάλκινα) ολοκληρώθηκε για την αγωνιστική ομάδα κολύμβησης της ΑΕ Χαϊδαρίου το Τρόπαιο Νηρέα, που διοργάνωσε ο Νηρέας Χαλανδρίου στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ. Καλεσμένος του συλλόγου ήταν ο θρύλος της παγκόσμιας κολύμβησης Λάζλο Τσεχ, ο οποίος μίλησε στους αθλητές κατά τη διάρκεια των αγώνων.

Τα παιδιά του Παναγιώτη Καλογερόπουλου και της Βάσως Κρέστα έδωσαν για ακόμα μία φορά τον καλύτερό τους εαυτό στους αγώνες κατηγοριών που διεξήχθησαν στο κορυφαίο κολυμβητήριο της χώρας και πέτυχαν πολύ καλές για την εποχή επιδόσεις, έχοντας μία από τις καλύτερες συγκομιδές σε αριθμό μεταλλίων μεταξύ των συλλόγων που έλαβαν μέρος.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές για την προσπάθεια που κατέβαλαν, όπως και στους προπονητές τους για το σπουδαίο έργο που καθημερινά επιτελούν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών της ΑΕ Χαϊδαρίου στο Τρόπαιο Νηρέα.

50μ. Ελεύθερο

Νεανίδων

Νικολέτα – Κωνσταντίνα Μάργαρη – 27.76 – 4η

Δήμητρα Καρακώττα – 29.40 – 13η

Παίδων

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 26.60 –  7ος

Χαράλαμπος Φουρναράκος – 29.31 – 48ος

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 29.40 – 13η

Θεανώ Αρκαδιανού – 31.87 – 55η

Παμπαίδων Α

Αριστείδης Πιχλιβάς – 28.78 – 12ος

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 30.18 – 34ος

Μιχάλης Παπαγεωργίου – 31.29 – 42ος

Παγκορασίδων Α

Κωνσταντίνα Πικούλη – 30.92 – 17η

Παμπαίδων Β

Δημήτρης Κονταράς – 31.73 – 32ος

Σωτήρης Μπούζας – 32.87 – 53ος

Παγκορασίδων Α

Μαρία Βουτσινά – 36.54 – 94η

100μ. Ελεύθερο

Νεανίδων

Νικολέτα – Κωνσταντίνα Μάργαρη – 1:01.45 – 5η

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 1:02.74 – 6η

Δήμητρα Καρακώττα – 1:03.82 – 10η

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 1:04.33 – 14η

Θεανώ Αρκαδιανού – 1:10.62 – 60η

Ειρήνη Οικονόμου – 1:10.70 – 61η

Παίδων

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 57.46 – 4ος

Παγκορασίδων Α

Βασιλική Παπαθανασίου – 1:08.76 – 21η

Ευαγγελία Βόμβα – 1:18.25 – 57η

Παμπαίδων Α

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 59.70 – 4ος

Αριστείδης Πιχλιβάς – 1:02.37 – 12ος

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 1:04.75 – 26ος

Παγκορασίδων Β

Μαρία Βουτσινά – 1:21.86 – 83η

Παμπαίδων Β

Αλέξανδρος Ελαιόπουλος – 1:01.87 – 2ος

Δημήτρης Κονταράς – 1:09.40 – 29ος

200μ. Ελεύθερο

Ανδρών

Γιώργος Καραθανάσης – 2:16.32 – 23ος

Γυναικών

Φωτεινή Μέτσιου – 2:05.77 – 1η

Εφήβων

Ιωάννης Αυγελής – 2:04.74 – 10ος

Νεανίδων

Δήμητρα Καρακώττα – 2:11.75 – 3η

Παίδων

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 2:05.44 – 7ος

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 2:27.17 – 55ος

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 2:15.79 – 4η

Παμπαίδων Α

Αριστείδης Πιχλιβάς – 2:15.63 – 7ος

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 2:21.98 – 16ος

Παγκορασίδων Α

Βασιλική Παπαθανασίου – 2:26.12 – 19η

Ευαγγελία Βόμβα – 2:44.34 – 38η

Παμπαίδων Β

Αλέξανδρος Ελαιόπουλος – 2:13.24 – 2ος

Παγκορασίδων Β

Μαριμπέλα Τσότα – 2:28.00 – 10η

Μαρία Βουτσινά – 3:02.83 – 58η

400μ. Ελεύθερο

Γυναικών

Φωτεινή Μέτσιου – 4:24.26 – 1η

Νεανίδων

Δήμητρα Καρακώττα – 4:34.63 – 2η

Εφήβων

Ιωάννης Αυγελής – 4:24.38 – 9ος

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 4:42.08 – 4η

Παίδων

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 4:27.87 – 11ος

Κωνσταντίνος Νικολόπουλος – 4:55.94 – 38ος

Κωνσταντίνος Διασίτης – 4:56.43 – 39ος

Παγκορασίδων Α

Βασιλική Παπαθανασίου – 4:56.70 – 8η

Παμπαίδων Α

Αριστείδης Πιχλιβάς – 4:50.76 – 7ος

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 4:53.89 – 11ος

Παμπαίδων Β

Αλέξανδρος Ελαιόπουλος – 4:36.98 – 2ος

800μ. Ελεύθερο

Γυναικών

Φωτεινή Μέτσιου – 9:01.18 – 2η

Νεφέλη – Ευαγγελία Γιαννοπούλου – 9:21.09 – 3η

1500μ. Ελεύθερο

Γυναικών

Φωτεινή Μέτσιου – 17:25.02 – 2η

50μ. Ύπτιο

Νεανίδων

Νικολέτα – Κωνσταντίνα Μάργαρη – 31.12 – 1η

Παίδων

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 33.89 – 28ος

Κορασίδων

Ειρήνη Οικονόμου – 38.38 – 41η

Παμπαίδων Β

Σωτήρης Μπούζας – 36.42 – 13ος

Δημήτρης Κονταράς – 38.35 – 19ος

Γεώργιος – Νικόλαος Καλλιερής – 38.91 – 23ος

Παγκορασίδων Β

Μαριμπέλα Τσότα – 34.98 – 6η

Μαρία Βουτσινά – 43.13 – 47η

100μ. Ύπτιο

Ανδρών

Γιώργος Καραθανάσης – 1:14.62 – 10ος

Νεανίδων

Νικολέτα Κωνσταντίνα Μάργαρη – 1:08.63 – 1η

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 1:09.72 – 5η

Κορασίδων

Ειρήνη Οικονόμου – 1:19.15 – 31η

Θεανώ Αρκαδιανού – 1:21.53 – 41η

Παίδων

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 1:12.35 – 28ος

Παγκορασίδων Α

Ευαγγελία Βόμβα – 1:29.84 – 32η

Παγκορασίδων Β

Μαριμπέλα Τσότα – 1:15.09 – 4η

Μαρία Βουτσινά – 1:33.12 – 44η

Παμπαίδων Β

Χριστιάνο Λικάι – 1:17.16 – 12ος

Σωτήρης Μπούζας – 1:17.37 – 13ος

Δημήτρης Κονταράς – 1:21.31 – 19ος

Γεώργιος – Νικόλαος Καλλιερής – 1:23.46 – 24ος

200μ. Ύπτιο

Παίδων

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 2:35.71 – 22ος

Κορασίδων

Ειρήνη Οικονόμου – 2:44.89 – 15η

Παμπαίδων Α

Αριστείδης Πιχλιβάς – 2:33.35 – 5ος

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 2:41.38 – 12ος

Παμπαίδων Β

Γεώργιος – Νικόλαος Καλλιερής – 2:54.75 – 17ος

Δημήτρης Κονταράς – 3:05.67 – 18ος

Παγκορασίδων Β

Μαριμπέλα Τσότα – 2:38.21 – 2η

50μ. Πεταλούδα

Ανδρών

Γιώργος Καραθανάσης – 29.60 – 27ος

Νεανίδων

Νικολέτα Κωνσταντίνα Μάργαρη – 28.74 – 2η

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 30.77 – 8η

Κορασίδων

Ειρήνη Οικονόμου – 34.19 – 37η

Παγκορασίδων Α

Ευαγγελία Βόμβα – 39.59 – 41η

Παμπαίδων Α

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 27.76 – 1ος

Φίλιππος Καππές – 32.41 – 20ος

Μιχαήλ Παπαγεωργίου – 32.48 – 22ος

Παγκορασίδων Β

Μαριμπέλα Τσότα – 33.91 – 11η

Μαρία Βουτσινά – 42.76 – 56η

Παμπαίδων Β

Χριστιάνο Λικάι – 34.69 – 17ος

100μ. Πεταλούδα

Νεανίδων

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 1:06.55 – 2η

Παίδων

Κωνσταντίνος Διασίτης – 1:10.70 – 37ος

Κωνσταντίνος Νικολόπουλος – 1:12.06 – 40ος

Παμπαίδων Α

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 1:00.54 – 1ος

Φίλιππος Καππές – 1:09.70 – 9ος

Μιχάλης Παπαγεωργίου – 1:11.41 – 11ος

Παγκορασίδων Α

Κωνσταντίνα Πικούλη – 1:16.28 – 11η

Ευαγγελία Βόμβα – 1:31.34 – 23η

Παμπαίδων Β

Αλέξανδρος Ελαιόπουλος – 1:08.42 – 1ος

Ανδρέας Ίγκας – 1:16.87 – 13ος

Σωτήρης Μπούζας – 1:21.10 – 20ος

200μ. Πεταλούδα

Νεανίδων

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 2:24.11 – 2η

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 2:24.30 – 3η

Παίδων

Κωνσταντίνος Νικολόπουλος – 2:32.76 – 10ος

Παμπαίδων Α

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 2:18.85 – 1ος

Φίλιππος Καππές – 2:27.36 – 3ος

Μιχαήλ Παπαγεωργίου – 2:35.81 – 5ος

50μ. Πρόσθιο

Εφήβων

Φώτης Παπαπαθανασίου – 33.70 – 10ος

Παίδων 

Χαράλαμπος Φουρναράκος – 36.00 – 15ος

Παγκορασίδων Β

Ασημίνα Φούντα – 41.31- 14η

100μ. Πρόσθιο

Ανδρών

Γιώργος Καραθανάσης – 1:20.67 – 15ος

Εφήβων

Φώτης Παπαθανασίου – 1:12.37 – 10ος

Παίδων

Χαράλαμπος Φουρναράκος – 1:21.44 – 21ος

Κορασίδων

Θεανώ Αρκαδιανού – 1:32.35 – 26η

Παγκορασίδων Α

Κωνσταντίνα Πικούλη – 1:20.30 – 4η

Παμπαίδων Β

Ανδρέας Ίγκας – 1:24.70 – 6ος

Σωτήρης Μπούζας – 1:35.07 – 24ος

Παγκορασίδων Β

Ασημίνα Φούντα – 1:27.88 – 11η

200μ. Πρόσθιο

Εφήβων

Φώτης Παπαθανασίου – 2:35.68 – 8ος

Παίδων

Χαράλαμπος Φουρναράκος – 2:51.15 – 16ος

Παγκορασίδων Α

Κωνσταντίνα Πικούλη – 2:48.72 – 1η

Παγκορασίδων Β

Ασημίνα Φούντα – 3:06.09 – 8η

Παμπαίδων Β

Ανδρέας Ίγκας – 2:55.19 – 5ος

200μ. Μικτή Ατομική

Νεανίδων

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 2:29.85 – 2η

Εφήβων

Φώτης Παπαθανασίου – 2:22.61 – 9ος

Παίδων

Χαράλαμπος Φουρναράκος – 2:35.11 – 32ος

Κωνσταντίνος Διασίτης – 2:35.53 – 33ος

Παγκορασίδων Α

Κωνσταντίνα Πικούλη – 2:40.09 – 6η

Παμπαίδων Α

Φίλιππος Καππές – 2:36.13 – 11ος

Μιχαήλ Παπαγεωργίου – 2:38.14 – 13ος

Παγκορασίδων Β

Μαριμπέλα Τσότα – 2:45.20 – 8η

Ασημίνα Φούντα – 2:54.10 – 23η

Παμπαίδων Β

Χριστιάνο Λικάι – 2:46.68 – 12ος

Ανδρέας Ίγκας – 2:47.60 – 14ος

Σωτήρης Μπούζας – 2:49.48 – 15ος

Γεώργιος – Νικόλαος Καλλιερής – 3:06.27 – 35ος

400μ. Μικτή Ατομική

Εφήβων

Ιωάννης Αυγελής – 4:59.24 – 5ος

Νεανίδων

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 5:10.98 – 1η

Παίδων

Κωνσταντίνος Διασίτης – 5:29.41 – 15ος

Παμπαίδων Β

Ανδρέας Ίγκας – 5:43.41 – 5ος

Χριστίανο Λικάι – 5:43.49 – 6ος