29 Μετάλλια για την αγωνιστική ομάδα κολύμβησης στο «4o τρόπαιο Παναθηναϊκού»

Φιλανθρωπικό Τουρνουά Πόλο Παίδων από την ΑΕ Χαϊδαρίου
16 Δεκεμβρίου 2019
Φορτωμένη με μετάλλια και μεγάλες διακρίσεις γύρισε από την Πάτρα η Προαγωνιστική ομάδα κολύμβησης της ΑΕ Χαϊδαρίου
17 Δεκεμβρίου 2019

29 Μετάλλια για την αγωνιστική ομάδα κολύμβησης στο «4o τρόπαιο Παναθηναϊκού»

Με  συνολικό απολογισμό 29 μετάλλια, εκ των οποίων τα 15 ήταν χρυσά (7 ασημένια και 7 χάλκινα) ολοκλήρωσε την εξαιρετική της παρουσία στο κολυμβητικό μίτινγκ «4ο Τρόπαιο Παναθηναϊκού» η αγωνιστική ομάδα της ΑΕ Χαϊδαρίου.

Οι αθλητές του Παναγιώτη Καλογερόπουλου και της Βάσως Κρέστα έδειξαν για ακόμα μία φορά την αγωνιστική τους ετοιμότητα σε ένα άρτια οργανωμένο κύπελλο που διεξήχθη στο κορυφαίο κολυμβητήριο της χώρας, εκείνο του ΟΑΚΑ. Η ΑΕΧ είχε διακρίσεις σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες από εκείνες των γυναικών και των νεανίδων μέχρι και των παμπαίδων και παγκορασίδων δείχνοντας τη συνέχεια και τη συνέπεια που υπάρχει από το σύλλογο.

Άλλωστε, η συνολική παρουσία της ΑΕΧ τα τελευταία χρόνια την έχει καθιερώσει μέσα στους καλύτερους συλλόγους της Ελλάδας με τους αθλητές της να έχουν σπουδαίες διεθνείς και εγχώριες διακρίσεις.

Συγχαρητήρια για την παρουσία τους σε όλα τα παιδιά και τους προπονητές

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των κολυμβητών της ΑΕ Χαϊδαρίου στο 4ο Τρόπαιο Παναθηναϊκού:

50μ. Ελεύθερο

Εφήβων

Κωνσταντίνος Δουκόπουλος – 27.46 – 23ος

Νεανίδων

Νικολέτα – Κωνσταντίνα Μάργαρη – 27.79 – 2η

Δήμητρα Καρακώττα – 29.15 – 8η

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 29.40 – 9η

Παίδων

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 26.60 – 8ος

Χρήστος Γκουζέλος – 28.67 – 36ος

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 29.60 – 14η

Θεανώ Αρκαδιανού – 31.10 – 36η

Παμπαίδων Α

Αντώνης Χατζημπαλιώτης – 27.81 – 3ος

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 29.86 – 29ος

Παγκορασίδων Α

Βασιλική Παπαθανασίου – 32.52 – 32η

Αθανασία Μαυριδοπούλου – 33.67 – 44η

Ευαγγελία Βόμβα – 36.42 – 57η

Παμπαίδων Β

Δημήτρης Κονταράς – 31.41 – 30ος

Αθανάσιος Λάζαρης – 31.72 – 34ος

Σωτήρης Μπούζας – 32.46 – 49ος

Ανδρέας Ίγκας 32.96 – 59ος

Παγκορασίδων Β

Μαριμπέλα Τσότα – 30.98 – 9η

Ασημίνα Φούντα – 33.47 – 34η

Μαρία Βουτσινά – 37.78 – 79η

100μ. Ελεύθερο

Νεανίδων

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 1:02.61 – 6η

Κορασίδων 

Θεανώ Αρκαδιανού – 1:09.57 – 54η

Παμπαίδων Α

Αντώνης Χατζημπαλιώτης – 1:01.13 – 8ος

Φίλιππος Καππές – 1:04. 37 – 19ος

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 1:04.87 – 25ος

Μιχαήλ Παπαγεωργίου – 1:07.376- 35ος

Παγκορασίδων Α

Κωνσταντίνα Πικούλη – 1:06.97 – 17η

Βασιλική Παπαθανασίου – 1:08.86 – 23η

Αθανασία Μαυριδοπούλου – 1:14.60 – 41η

Παμπαίδων Β

Αθανάσιος Λάζαρης – 1:09.56  – 26ος

Χριστιάνο Λικάι – 1:10.47 – 34ος

Ανδρέας Ίγκας – 1:10.63 – 35ος

Σωτήρης Μπούζας – 1:10.66 – 36ος

Δημήτρης Κονταράς – 1:14.52 – 56ος

Παγκορασίδων Β

Μαριμπέλα Τσότα – 1:08.17 – 11η

Ασημίνα Φούντα – 1:15.77 – 51η

200μ. Ελεύθερο

Γυναικών

Φωτεινή Μέτσιου – 2:04.39 – 1η

Νεφέλη Γιαννοπούλου – 2:11.92 – 5η

Νεανίδων

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 2:12.69 – 3η

Δήμητρα Καρακώττα – 2:13.11 – 4η

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 2:17.16 – 6η

Νικολέτα – Κωνσταντίνα Μάργαρη – 2:17.31 – 7η

Παίδων

Νικόλαος Λάζαρης – 2:05.74 – 4ος

Κωνσταντίνος Διασίτης – 2:19.42 – 28ος

Κωνσταντίνος Νικολόπουλος – 2:24.32 – 33ος

Κορασίδων

Θεανώ Αρκαδιανού – 2:26.79 – 26η

Παμπαίδων Α

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 2:10.14 – 2ος

Αντώνης Χατζημπαλιώτης – 2:10.95 – 3ος

Φίλιππος Καππές – 2:16.53 – 11ος

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 2:19.02 – 14ος

Μιχαήλ Παπαγεωργίου – 2:27.47 – 36ος

Παγκορασίδων Α

Κωνσταντίνα Πικούλη – 2:25.23 – 14η

Βασιλική Παπαθανασίου – 2:26.24 – 16η

Αθανασία Μαυριδοπούλου – 2:38.13 – 28η

Παμπαίδων Β

Ανδρέας Ίγκας – 2:29.05 – 22ος

Αθανάσιος Λάζαρης – 2:30.76 – 25ος

Χριστίνο Λικάι – 2:31.13 – 28ος

Σωτήρης Μπούζας – 2:35.30 – 43ος

Παγκορασίδων Β

Ασημίνα Φούντα – 2:41.27 – 32η

Μαρία Βουτσινά – 3:03.93 – 50η

400μ. Ελεύθερο

Γυναικών

Φωτεινή Μέτσιου – 4:20.29 – 1η

Νεφέλη Γιαννοπούλου – 4:35.43 – 4η

Νεανίδων

Δήμητρα Καρακώττα – 4:33.78 – 3η

Παμπαίδων Α

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 4:33.66 – 1ος

Αντώνης Χατζημπαλιώτης – 4:44.84 – 5ος

Παγκορασίδων Α

Βασιλική Παπαθανασίου – 5:00.55 – 9η

Κωνσταντίνα Πικούλη – 5:01.83 – 11η

Αθανασία Μαυριδοπούλου – 5:26.63 – 18η

Ευαγγελία Βόμβα – 5:31.65 – 20η

Παμπαίδων Β

Ανδρέας Ίγκας – 5:05.43 – 4ος

Χριστιάνο Λικάι – 5:06.13 – 7ος

Αθανάσιος Λάζαρης – 5:16.01 – 15ος

800μ. Ελεύθερο

Γυναικών

Φωτεινή Μέτσιου – 9:01.73 – 1η

Νεφέλη Γιαννοπούλου – 9:18.07 – 3η

Νεανίδων

Δήμητρα Καρακώττα – 9:25.07 – 1η

1500μ. Ελεύθερο

Γυναικών

Φωτεινή Μέτσιου – 17:21.59 – 1η

Νεφέλη Γιαννοπούλου – 17:50.02 – 3η

50μ. Ύπτιο

Νεανίδων

Νικολέτα – Κωνσταντίνα Μάργαρη – 31.51 – 2η

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 32.74 – 4η

Παίδων

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 34.03 – 26ος

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 35.21 – 13η

Νεφέλη Κονταρά – 38.38 – 43η

Παμπαίδων Α

Αριστείδης Πιχλιβάς – 33.77 – 13ος

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 36.31 – 25ος

Παμπαίδων Β

Δημήτρης Κονταράς – 38.67 – 26ος

100μ. Ύπτιο

Γυναικών

Φωτεινή Μέτσιου – 1:07.93 – 2η

Παμπαίδων Α

Αριστείδης Πιχλιβάς – 1:12.37 – 10ος

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 1:15.69 – 16ος

Κορασίδων

Ειρήνη Οικονόμου – 1:19.14 – 24η

Παμπαίδων Β

Αλέξανδρος Ελαιόπουλος – 1:14.75 – 6ος

Παγκορασίδων Β

Μαριμπέλα Τσότα – 1:15.61 – 3η

200μ. Ύπτιο

Νεανίδων

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 2:30.12 – 1η

Παίδων

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 2:41.18 – 16ος

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 2:40.81 – 4η

Νεφέλη Κονταρά – 2:56.68 – 20η

Παμπαίδων Β

Σωτήρης Μπούζας – 2:43.48 – 7ος

50μ. Πεταλούδα

Νεανίδων

Νικολέτα – Κωνσταντίνα Μάργαρη – 28.78 – 2η

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 31.06 – 6η

Παίδων

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 29.98 – 27ος

Νικόλαος Λάζαρης – 30.01 – 28ος

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 32.88 – 19η

Παμπαίδων Α

Αριστείδης Πιχλιβάς – 31.25 – 12ος

Παγκορασίδων Α

Ευαγγελία Βόμβα – 40.14 – 42η

Παμπαίδων Β

Αλέξανδρος Ελαιόπουλος – 31.33 – 1ος

100μ. Πεταλούδα

Ανδρών

Γιώργος Καραθανάσης – 1:05.78 – 8ος

Νεανίδων

Νικολέτα – Κωνσταντίνα Μάργαρη – 1:10.05 – 7η

Παίδων 

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 1:07.05 – 24ος

Κορασίδων

Ειρήνη Οικονόμου – 1:14.38 – 15η

Παμπαίδων Α

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 1:01.00 – 1ος

Παμπαίδων Β

Χριστιάνος Λικάι – 1:17.10 – 10ος

Παγκορασίδων Β

Μαριμπέλα Τσότα – 1:16.36 – 6η

200μ. Πεταλούδα

Νεανίδων

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 2:25.03 – 2η

Παίδων

Κωνσταντίνος Νικολόπουλος – 2:32.45 – 10ος

Κωνσταντίνος Διασίτης – 2:37.66 – 14ος

Κορασίδων

Ειρήνη Οικονόμου – 2:44.06 – 7η

Παμπαίδων Β

Αλέξανδρος Ελαιόπουλος – 2:32.69 – 1ος

50μ. Πρόσθιο

Εφήβων

Φώτης Παπαθανασίου – 33.44 – 10ος

Παίδων

Χαράλαμπος Φουρναράκος – 35.50 – 20ος

Νικόλαος Λάζαρης – 35.74 – 23ος

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 40.68 – 22η

Θεανώ Αρκαδιανού – 41.69 – 31η

Παμπαίδων Α

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 38.40 – 15ος

Αριστείδης Πιχλιβάς – 39.49 – 17ος

Παμπαίδων Β

Αλέξανδρος Ελαιόπουλος – 39.05 – 9ος

100μ. Πρόσθιο

Παίδων

Νικόλαος Λάζαρης – 1:16.03 – 13ος

Χαράλαμπος Φουρναράκος – 1:18.75 – 21ος

Χρήστος Γκουζέλος – 1:19.07 – 22ος

Κορασίδων

Θεανώ Αρκαδιανού – 1:31.25 – 15η

Παμπαίδων Α

Μιχαήλ Παπαγεωργίου – 1:27.29 – 19ος

Παγκορασίδων Β

Μαρία Βουτσινά – 1:52.66 – 44η

200μ. Πρόσθιο

Παίδων

Χαράλαμπος Φουρναράκος – 2:52.15 – 11ος

200μ. Μικτή Ατομική

Ανδρών

Γιώργος Καραθανάσης – 2:34.23 – 7ος

Εφήβων 

Φώτης Παπαθανασίου – 2:21.19 – 4ος

Νεανίδων

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 2:27.86 – 1η

Παίδων

Νικόλαος Λάζαρης – 2:23.79 – 5ος

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 2:28.81 – 14ος

Χρήστος Γκουζέλος – 2:31.11 – 21ος

Κωνσταντίνος Διασίτης – 2:34.56 – 28ος

Κωνσταντίνος Νικολόπουλος – 2:38.20 – 31ος

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 2:36.81 – 4η

Παμπαίδων Α

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 2:30.66 – 4ος

Αριστείδης Πιχλιβάς – 2:31.94 – 6ος

Παγκορασίδων Α

Ευαγγελία Βόμβα – 3:03.69 – 12η

Παμπαίδων Β

Αλέξανδρος Ελαιόπουλος – 2:32.27 – 1ος

Παγκορασίδων Β

Μαρία Βουτσινά – 3:18.42 – 26η

400μ. Μικτή Ατομική

Εφήβων

Φώτης Παπαθανασίου – 5:03.07 – 2ος

Νεανίδων

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 5:11.95 – 1η

Παίδων

Νικόλαος Λάζαρης – 5:12.79 – 8ος

Κωνσταντίνος Διασίτης – 5:25.74 – 11ος

Κωνσταντίνος Νικολόπουλος – 5:27.80  – 12ος

Χαράλαμπος Φουρναράκος – 5:29.38 – 13ος

Παμπαίδων Α

Αριστείδης Πιχλιβάς – 5:27.57 – 5ος

Φίλιππος Καππές – 5:27.60 – 6ος

Μιχαήλ Παπαγεωργίου – 5:34.05 – 7ος

Παγκορασίδων Α

Κωνσταντίνα Πικούλη – 5:37.13 – 1η

Παμπαίδων Β

Αλέξανδρος Ελαιόπουλος – 5:20.29 – 1ος

Παγκορασίδων Β

Ασημίνα Φούντα – 6:04.40 – 5η