5 Μαρτίου 2017
Χειμερινοί Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών 9-12 ετών
16 Μαρτίου 2017

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Ηλιούπολης 9-8

Μετά από μία συναρπαστική αναμέτρηση και έντονες εναλλαγές συναισθημάτων η ομαδάρα μας κατάφερε να επικρατήσει της μέχρι πρότινος πρωτοπόρου ομάδας ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  με σκόρ 9-8. Προφανώς η ανακοίνωση για τον νέο χορηγό της ομάδας μας τον ΘΥΜΙΟ ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟ (KITWOOD HOME DESIGN) έφερε γούρι στην ομάδα.

Οι παίκτες του Θοδωρή Ανδρεάκου ( που χθες είχε την ονομαστική του εορτή και του ευχόμαστε ολόψυχα χρόνια πολλά) δεν ξεκίνησαν καλά και μόλις στο 3.08 βρέθηκαν πίσω με 0-2. Εκεί όμως ξεκίνησε η αντεπίθεση και το τέλος   του πρώτου οκταλέπτου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 2-2 με δυο γκόλ των Βασιλάκη και Κουρτίδη. Η ομάδα μας συνέχισε με την ίδια προσήλωση και στο 5.33 το σκόρ ήταν 5-2 με τρία γκολ των Βασιλάκη,  Κουρή και Κόχειλα.  Αντεπίθεση της Ηλιούπολης και μείωση του σκορ στο ένα τέρμα 5-4 για να έρθει ο Πάνος Κουρτίδης ακριβώς με την λήξη του ημιχρόνου και να κάνει το 6-4.

Στο δεύτερο ημίχρονο αποβλήθηκε με τρία φάουλ ο Κουρτίδης, αλλά παρά την έλλειψή του Γιάννης Κόχειλας με ακόμη ένα τέρμα έκανε το σκορ 7-4. Η Ηλιούπολη μείωσε σε 7-5 αλλά ο Ρονζίνο με τρομερό ΓΚΟΛ  από δύσκολη γωνία στη θέση 5  έκανε το 8-5. Το ωραιότερο γκολ του αγώνα. Η Ηλιούπολη μείωσε πάλι στο γκολ 8-7 για να κάνει ο Κόχειλας στον παίκτη παραπάνω το 9-7. Το τέλος του αγώνα βρήκε την ομάδα μας νικήτρια με 9-8. Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά και το προπονητικό team.

Σύνθεση ΑΕ Χαϊδαρίου (Ανδρεάκος): Πλατίδης, Γαλιάτσης, Δουμάνης, Μητρόπουλος, Κόχειλας(3), Ρονζίνο(1), Καζανιατόρας, Κουρής(1), Λαγουδάκος, Κουρτίδης(2), Τσαβαρής, Βασιλάκης(2), Έντμοντς.