Δώδεκα μετάλλια για την ομάδα κολύμβησης της ΑΕΧ στους χειμερινούς αγώνες Εφήβων/Νεανίδων/Παίδων/Κορασίδων Νοτίου Ελλάδας
25 Φεβρουαρίου 2019
Επτά μετάλλια για την ομάδα κολύμβησης της ΑΕΧ στους πανελλήνιους χειμερινούς αγώνες κολύμβησης! – Η ιστορία μιας φωτογραφίας!
5 Μαρτίου 2019

Αποκλεισμός για τους Παίδες, στη μάχη οι Νέοι Άνδρες

Τον αποκλεισμό από τη Β’ Φάση του πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης παίδων γνώρισε η ομάδα της ΑΕ Χαϊδαρίου. Τα παιδιά του Γιάννη Διαρεμέ είχαν εξ αρχής δύσκολο έργο, αφού κλήθηκαν να αντιμετωπίσουν τρεις παραδοσιακές δυνάμεις του χώρου (Πανιώνιο, ΝΟ Χίου και ΑΟ Παλαιού Φαλήρου) που έχουν ως στόχο την κατάκτηση μεταλλίου στην συγκεκριμένη κατηγορία.

Οι νεαροί αθλητές της ΑΕΧ πάλεψαν σε όλα τα παιχνίδια, χωρίς ωστόσο να έχουν κάποιο θετικό αποτέλεσμα που θα τους επέτρεπε την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

1η Αγωνιστική

ΝΟ Χίου – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 13-9

Πανιώνιος – ΑΕ Χαϊδαρίου 18-6

2η Αγωνιστική

ΝΟ Χίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 14-6

Πανιώνιος – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 9-6

3η Αγωνιστική

Πανιώνιος – ΝΟ Χίου 9-8

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΑΕ Χαϊδαρίου 17-4

Τελική Βαθμολογία

  1. Πανιώνιος 9 (36-20)
  2. ΝΟ Χίου 6 (35-24)
  3. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 3 (32-26)
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 0 (16-49)

 

Στη μάχη οι Νέοι Άνδρες

Στη μάχη της πρόκρισης ρίχνονται από απόψε οι Νέοι Άνδρες της ΑΕΧ. Οι νεαροί αθλητές συμμετέχουν στον όμιλο που διοργανώνεται στο δημοτικό κολυμβητήριο της πόλης μας και χρειάζονται τη στήριξη του φιλάθλου κοινού προκειμένου να βρεθούν σε μία από τις τρεις προνομιούχες θέσεις και να φτάσουν στην πρόκριση. Στον ίδιο όμιλο αγωνίζονται ο Παναθηναϊκός, ο Ολυμπιακός, ο ΑΟΝΣ Μίλων και ο Ιωνικός Νίκαιας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων

Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου

Παρασκευή 1/3

1η Αγωνιστική

21:00 ΑΕ Χαϊδαρίου – Παναθηναϊκός

22:00 ΑΟΝΣ Μίλων – Ιωνικός

Ρεπό: Ολυμπιακός

Σάββατο 2/3

2η Αγωνιστική

13:00 Ιωνικός – ΑΕ Χαϊδαρίου

14:00 Ολυμπιακός –  ΑΟΝΣ Μίλων

Ρεπό: Παναθηναϊκός

3η Αγωνιστική

19:00 Παναθηναϊκός – Ιωνικός

20:00 ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιακός

Ρεπό: ΑΟΝΣ Μίλων

Κυριακή 3/3

4η Αγωνιστική

09:00 Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

10:00 ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου

Ρεπό: Ιωνικός

5η Αγωνιστική

17:30 Ιωνικός – Ολυμπιακός

18:30 Παναθηναϊκός – ΑΟΝΣ Μίλων

Ρεπό: ΑΕ Χαϊδαρίου