Δείγμα θετικό στη δεύτερη θερινή ημερίδα ορίων Αττικής για τους κολυμβητές της ΑΕΧ

Στην Εθνική ομάδα Νέων Open Water η Αφροδίτη Κατσιάρα
11 Ιουνίου 2018
Με φιλικό εναντίον της Εθνικής Κίνας ολοκλήρωσε την προετοιμασία για τα πλέι οφ της Α2 η ομάδα πόλο της ΑΕΧ
12 Ιουνίου 2018

Δείγμα θετικό στη δεύτερη θερινή ημερίδα ορίων Αττικής για τους κολυμβητές της ΑΕΧ

Με ικανοποιητικές για την εποχή επιδόσεις και πλασαρίσματα μέσα στις πρώτες θέσεις των επιμέρους κατηγοριών ολοκληρώθηκε η δεύτερη θερινή ημερίδα ορίων για τους κολυμβητές της ΑΕ Χαϊδαρίου. Μόλις είκοσι ημέρες πριν το πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών – γυναικών (29/6 – 1/7) και ένα μήνα πριν τα ηλικιακά πρωταθλήματα (12-15 Ιουλίου για Παμπαίδες – Παγκορασίδες, 19-22 Ιουλίου για Παίδες – Κορασίδες, Εφήβους – Νεάνιδες) οι αθλητές του Παναγιώτη Καλογερόπουλου και της Βάσως Κρέστα έδειξαν σε καλή κατάσταση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών της ΑΕΧ στη 2η θερινή ημερίδα ορίων που διεξήχθη στο Περιστέρι:

50μ. Ύπτιο

Γυναικών

Ευθυμία Ανδρικοπούλου – Γκίλα 32-64 – 6η – 1η στην κατηγορία των Νεανίδων

Ίλβα Τσάλα – 35.96 – 42η – 5η στην κατηγορία Παγκορασίδων Α

Ειρήνη Οικονόμου – 40.67 – 101η – 25η στην κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ανδρών

Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκότης – 35.27 – 61ος – 9ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

Γιώργος Καραθανάσης – 35.31 – 64ος

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 36.76 – 73ος – 15ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

400μ. Ελεύθερο

Γυναικών

Φωτεινή Μέτσιου – 4:28.14 – 3η – 1η στην κατηγορία των Νεανίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 4:55.49 – 16η – 3η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Χαρά Βυθούλκα – 5:27.62 – 49η – 12η στην κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ανδρών

Ιωάννης Αυγελής – 4:21.32 – 10ος – 3ο στην Κατηγορία Παίδων

Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης – 5:23.88 – 51ος – 10ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

200μ. Πεταλούδα

Γυναικών

Ασπασία Κανελλοπούλου – 2:25.52 – 1η – 1η και στην Κατηγορία Νεανίδων

Ιωάννα Καββαδία – 2:40.21 – 10η – 4η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Ανδρών

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 2:28.91 – 17ος – 1ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

200μ. Μικτή Ατομική

Γυναικών

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 2:29.31 – 3η – 1η στην Κατηγορία Κορασίδων

Ξανθή Βακάλη – 2:41.43 – 26η – 6η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα – 2:44.63 – 37η – 7η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Αναστασία Κουλούρη – 2:50.79 – 50η – 11η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ειρήνη Οικονόμου – 2:59.51 – 68η – 17η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ανδρών

Παναγιώτης – Γιώργος Κρεούζης – 2:21.59 – 4ος – 3ος στην Κατηγορία Παίδων

Φώτης Παπαθανασίου – 2:27.45 – 16ος – 9ος στην Κατηγορία Παίδων

Γιώργος Καραθανάσης – 2:31.93 – 28ος

Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκοτής – 2:40.93 – 60ος – 10ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Χρήστος Γκουζέλος – 2:41.21 – 61ος – 11ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Κωνσταντίνος Διασίτης – 2:54.56 – 80ος – 24ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

50μ. Πρόσθιο

Ανδρών

Φώτης Παπαθανασίου – 36.03 – 30ος – 18ος στην Κατηγορία Παίδων

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 38.89 – 56ος – 8ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Γυναικών

Ξανθή Βακάλη – 38.61 – 29η – 5η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Αναστασία Κουλούρη – 39.71 – 43η – 9η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

100μ. Ελεύθερο

Ανδρών

Ιωάννης Αυγελής – 57.56 – 32ος – 8ος στην Κατηγορία Παίδων

Κωνσταντίνος Δουκόπουλος – 57.92 – 37ος – 10ος στην Κατηγορία Παίδων

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 1:02.39 – 90ος – 4ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκοτής – 1:07.52 – 149ος – 23ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Χρήστος – Νικόλαος Κουλούρης – 1:08.66 – 159ος – 30ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 1:12.88 – 188ος – 50ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης – 1:13.92 – 192ος – 54ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Γυναικών

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 1:04.05 – 28η – 3η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Ιωάννα Καββαδία – 1:06.16 – 53η –  13η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Ίλβα Τσάλα – 1:08.99 – 100η – 23η  στην Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Αναστασία Κουλούρη – 1:10.81 – 128η –  26η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ειρήνη Οικονόμου – 1:16.09 – 171η –  39η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Χαρά Βυθούλκα – 1:16.21 – 172η – 40η  στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

400μ. Μικτή Ατομική 

Ανδρών

Παναγιώτης – Γιώργος Κρεούζης – 4:54.01 – 1ος – 1ος και στην Κατηγορία των Παίδων

Σπυρίδων Καλαϊτζής – 5:02.15 – 9ος – 4ος στην Κατηγορία Εφήβων

Ιωάννης Αυγελής – 5:03.85 – 10ος – 4ος  στην Κατηγορία των Παίδων

Γιώργος Καραθανάσης – 5:31.86 – 27ος

Χρήστος Γκουζέλος – 5:38.43 – 31ος –  5ος στην Κατηγορία των Παμπαίδων Β

Κωνσταντίνος Διασίτης – 6:00.46 – 40ος – 12ος στην Κατηγορία των Παμπαίδων Β

Γυναικών

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 5:13.18 – 2η – 1η στην Κατηγορία Κορασίδων

Ξανθή Βακαλή – 5:40.14 – 9η – 3η στην Κατηγορία των Παγκορασίδων Β

50μ. Ελεύθερο

Γυναικών

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 29.66 – 20η – 4η στην Κατηγορία των Παγκορασίδων Α

Ευθυμία Ανδρικοπούλου – Γκίλα – 29.91 – 26η – 3η στην Κατηγορία Νεανίδων

Ασπασία Κανελλοπούλου – 30.98 – 53η – 7η στην Κατηγορία Νεανίδων

Αναστασία Κουλούρη – 32.00 – 90η – 23η στην Κατηγορία των Παγκορασίδων Β

Ίλβα Τσάλα – 32.40 – 101η – 19η στην Κατηγορία των Παγκορασίδων Α

Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα – 33.11 – 115η – 23η στην Κατηγορία των Παγκορασίδων Α

Χαρά Βυθούλκα – 35.54 – 145η – 43η στην Κατηγορία των Παγκορασίδων Β

Ανδρών

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 28.17 – 64ος –  1ος στην Κατηγορία των Παμπαίδων Β

Φώτης Παπαθανασίου – 30.69 – 121ος – 42ος στην Κατηγορία των Παίδων

Χρήστος Γκουζέλος – 31.67 – 139ος – 33ος στην Κατηγορία των Παμπαίδων Β

Κωνσταντίνος Διασίτης – 32.75 – 155ος – 43ος στην Κατηγορία των Παμπαίδων Β

100μ. Ύπτιο

Γυναικών

Ίλβα Τσάλα – 1:16.78 – 20η – 4η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Νεφέλη Κονταρά – 1:21.79 – 47η – 11η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Ειρήνη Οικονόμου – 1:24.70 – 63η – 21η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ανδρών

Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκότης – 1:16.07 – 37ος – 7ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 1:18.52 – 48ος – 13ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Χρήστος – Νικόλαος – Κολούρης – 1:19.70 – 50ος – 15ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

100μ. Πεταλούδα

Γυναικών

Ασπασία Κανελλοπούλου – 1:08.89 – 5η – 1η στην Κατηγορία των Νεανίδων

Ιωάννα Καββαδία – 1:13.79 – 19η – 3η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Ανδρών

Παναγιώτης – Γιώργος Κρεούζης – 1:03.22 – 16ος – 7ος στην Κατηγορία Παίδων

Κωνσταντίνος Διασίτης – 1:17.92 – 72ος – 10ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης – 1:19.95 – 77ος – 15ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

200μ. Πρόσθιο

Γυναικών

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 2:51.58 – 8η – 4η στην Κατηγορία Κορασίδων

Αναστασία Κουλούρη – 3:10.89 – 30η – 4η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ανδρών

Φώτης Παπαθανασίου – 2:37.91 – 13ος – 9ος στην Κατηγορία Παίδων

800μ. Ελεύθερο

Γυναικών

Φωτεινή Μέτσιου – 9:06.25 – 2η – 1η στην Κατηγορία Νεανίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα 9:58.88 – 13η – 2η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Χαρά Βυθούλκα – 10:52.48 – 29η – 13η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

50μ. Πεταλούδα

Γυναικών

Ιωάννα Καββαδία – 33.65 – 46η – 9η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Α

200μ. Ελεύθερο

Ανδρών

Κωνσταντίνος Δουκόπουλος – 2:01.84 – 14ος – 3ος στην Κατηγορία Παίδων

Ιωάννης Αυγελής – 2:02.88 – 21ος – 7ος στην Κατηγορία Παίδων

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 2:09.87 – 44ος – 1ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Γιώργος Καραθανάσης – 2:14.38 – 78ος

Χρήστος – Νικόλαος Κουλούρης – 2:26.33 – 127ος – 20ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκότης – 2:27.49 – 131ος – 23ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Χρήστος Γκουζέλος – 2:28.45 – 134ος – 26ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Γυναικών

Φωτεινή Μέτσιου – 2:06.50 – 2η – 1η στην Κατηγορία Νεανίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 2:18.23 – 19η – 4η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Ιωάννα Καββαδία – 2:22.63 – 43η – 10η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Ίλβα Τσάλα – 2:26.38 – 60η – 20η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Ξανθή Βακάλη – 2:26.70 – 61η –  15η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Αναστασία Κουλούρη – 2:28.26 – 71η – 18η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα – 2:28.30 – 72η – 22η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Χαρά Βυθούλκα – 2:36.53 – 97η – 29η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

100μ. Πρόσθιο 

Ανδρών

Φώτης Παπαθανασίου – 1:14.83 – 13ος – 9ος στην Κατηγορία Παίδων

Παναγιώτης  – Γιώργος Κρεούζης – 1:15.91 – 16ος – 10ος στην Κατηγορία Παίδων

Γυναικών

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 1:20.96 – 9η – 6η στην Κατηγορία Κορασίδων

200μ. Ύπτιο

Ανδρών

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 2:46.28 – 27ος – 10ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης – 2:47.90 – 28ος – 11ος στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

Γυναικών

Ευθυμία Ανδρικοπούλου – Γκίλα – 2:30.52 – 1η – 1η στην Κατηγορία Νεανίδων

Ειρήνη Οικονόμου – 2:53.35 – 27η – 10η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Νεφέλη Κονταρά – 2:53.79 – 28η – 6η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Α