Δώδεκα μετάλλια για την ομάδα κολύμβησης της ΑΕΧ στους χειμερινούς αγώνες Εφήβων/Νεανίδων/Παίδων/Κορασίδων Νοτίου Ελλάδας

Έσπασε το εντός έδρας αήττητο της ΑΕΧ
25 Φεβρουαρίου 2019
Αποκλεισμός για τους Παίδες, στη μάχη οι Νέοι Άνδρες
1 Μαρτίου 2019

Δώδεκα μετάλλια για την ομάδα κολύμβησης της ΑΕΧ στους χειμερινούς αγώνες Εφήβων/Νεανίδων/Παίδων/Κορασίδων Νοτίου Ελλάδας

Με δώδεκα μετάλλια ολοκλήρωσε την παρουσία της στους χειμερινούς αγώνες κολύμβησης Εφήβων/Νεανίδων και Παίδων/Κορασίδων η ομάδα της ΑΕ Χαϊδαρίου. Τα παιδιά του Παναγιώτη Καλογερόπουλου και της Βάσως Κρέστα έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό στο σημαντικότερο ραντεβού πριν τους αγώνες της κατηγορίας ΟΠΕΝ που θα διεξαχθούν την επόμενη εβδομάδα. Η συνολική συγκομιδή είναι άκρως ικανοποιητική με τη μοναδική πρώτη θέση να έρχεται από τη Δήμητρα Καρακώττα στα 1500μ. Ελεύθερο. Οκτώ φορές οι αθλητές της ΑΕΧ κρέμασαν στο στήθος τους το ασημένιο μετάλλιο και ακόμα τρεις το χάλκινο.

Πλέον, αθλητές και προπονητές επικεντρώνονται στους χειμερινούς αγώνες της κατηγορία ΟΠΕΝ που θα διεξαχθούν από 1-3 Μαρτίου στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ, αφού η βλάβη που είχε προκύψει αποκαταστάθηκε.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των αθλητών της ΑΕΧ

50μ. Ελεύθερο

Νεανίδων

Νικολέτα Κωνσταντίνα Μάργαρη – 26.94 – 2η

Κορασίδων

Κωνσταντίνα – Αθηναΐς Πήλικα – 29.27 – 16η

 

200μ. Ελεύθερο

Εφήβων

Κωνσταντίνος Δουκόπουλος – 2:01.79 – 14ος

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 2:15.63 – 7η

 400μ. Ελεύθερο

Εφήβων

Ιωάννης Αυγελής – 4:15.42 – 8ος

Κωνσταντίνος Δουκόπουλος – 4:20.96 – 11ος

Νεανίδων

Δήμητρα Καρακώττα – 4:34.41 – 3η

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 4:42.03 – 4η

 

800μ. Ελεύθερο

Εφήβων

Ιωάννης Αυγελής – 8:50.31 – 8ος

Κωνσταντίνος Δουκόπουλος – 8:55.14 – 10ος

Νεανίδων

Δήμητρα Καρακώττα – 9:27.30 – 2η

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 9:38.53 – 5η

 1500μ. Ελεύθερο

Νεανίδων

Δήμητρα Καρακώττα – 18:01.90 – 1η

 

50μ. Πεταλούδα

Νεανίδων

Νικολέτα Κωνσταντίνα Μάργαρη – 29.39 – 2η

Κορασίδων

Κωνσταντίνα – Αθηναΐς Πήλικα – 32.55 – 27η

Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα – 33.06 – 34η

 100μ. Πεταλούδα

Κορασίδων

Ιωάννα Καββαδία – 1:10.54 – 18η

Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα – 1:12.01 – 24η

200μ. Πεταλούδα

Κορασίδων

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 2:27.69 – 3η

Ιωάννα Καββαδία – 2:33.80 – 8η

Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα – 2:38.56 – 10η

 

50μ. Ύπτιο

Κορασίδων

Ίλβα Τσάλα – 35.24 – 34η

 Κωνσταντίνα – Αθηναΐς Πήλικα – 35.56 – 39η

 

 100μ. Ύπτιο

Κορασίδων

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 1:08.95 – 4η

Ίλβα Τσάλα – 1:12.71 – 16η

200μ. Ύπτιο

 

Κορασίδων

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 2:29.54 – 3η

Ίλβα Τσάλα – 2:33.78 – 11η

  100μ. Πρόσθιο

Παίδων

Φώτης Παπαθανασίου – 1:11.91 – 15ος

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 1:19.60 – 15η

 

200μ. Πρόσθιο

Παίδων

Φώτης Παπαθανασίου – 2:32.44 – 5ος

 200μ. Μικτή Ατομική

Παίδων

Φώτης Παπαθανασίου – 2:22.00 – 9ος

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 2:29.37 –2η

 

400μ. Μικτή Ατομική

Εφήβων

Ιωάννης Αυγελής – 4:46.86 – 2ος

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 5:10.72 – 2η

Ιωάννα Καββαδία – 5:37.43 – 6η

4χ100μ. Ελεύθερο

Νεανίδων

ΑΕ Χαϊδαρίου (Νικολέτα – Κωνσταντίνα Μάργαρη, Φωτεινή Μέτσιου, Δήμητρα Καρακώττα, Ευθυμία Ανδρικοπούλου – Γκίλλα) – 4:06.62 – 2η θέση

Κορασίδων

ΑΕ Χαϊδαρίου (Κωνσταντίνα Παπακώστα, Κωνσταντίνα Μέτσιου, Ιωάννα Καββαδία, Ειρήνη Μπαμπουκλή) – 4:13.12 – 5η θέση

4χ200μ. Ελεύθερο

Κορασίδων

ΑΕ Χαϊδαρίου (Κωνσταντίνα Παπακώστα, Κωνσταντίνα Μέτσιου, Ιωάννα Καββαδία, Ειρήνη Μπαμπουκλή) – 9:08.37 – 4η θέση

4χ100μ. Μικτή Ομαδική

Κορασίδων

ΑΕ Χαϊδαρίου (Ίλβα Τσάλα, Κωνσταντίνα Μέτσιου, Ειρήνη Μπαμπουκλή, Κωνσταντίνα Παπακώστα) – 4:45.72 – 4η θέση

Μικτά Φύλα

Εφήβων/Νεανίδων

ΑΕ Χαϊδαρίου (Ιωάννης Αυγελής, Φωτεινή Μέτσιου, Κωνσταντίνος Δουκόπουλος, Δήμητρα Καρακώττα) – 3:54.17 – 2η θέση