Επιτυχημένη παρουσία της ΑΕ Χαϊδαρίου στις ημερίδες προαγωνιστικών

Στην 6η θέση του τουρνουά της Α2 η ΑΕ Χαϊδαρίου, πρώτος σκόρερ ο Αγκόρτσας
18 Δεκεμβρίου 2017
Οριακά παιχνίδια στην 4η αγωνιστική του Κυπέλλου Χαϊδαρίου
19 Δεκεμβρίου 2017

Επιτυχημένη παρουσία της ΑΕ Χαϊδαρίου στις ημερίδες προαγωνιστικών

Η προαγωνιστική ομάδα 9-10 ετών (αρχική φωτογραφία)

Με πολύ καλή παρουσία από όλα τα παιδιά της ΑΕ Χαϊδαρίου ολοκληρώθηκαν οι ημερίδες προαγωνιστικών κολύμβησης που διεξήχθησαν σε Πειραιά (9-10 Ετών) και Νέα Σμύρνη (11-12 Ετών) το σαββατοκύριακο (16-17/12). Οι μικροί αθλητές της ΑΕΧ έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό καταφέρνοντας να πετύχουν πολύ καλά πλασαρίσματα, ενώ αγωνίστηκαν σε όλες τις σκυτάλες. Συνολικά κατέλαβαν 23 πρώτες θέσεις, με 8 από αυτές να είναι στις σκυταλοδρομίες, στις οποίες συνεργάστηκαν άψογα υπό τις οδηγίες των προπονητών τους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών της ΑΕΧ στις ημερίδες προαγωνιστικών:

50μ. Ελεύθερο

Αγόρια 12 Ετών

Αριστείδης Πιχλιβάς 53.63 – 3ος

Κωνσταντίνος Αυγουλάς – 39.49 – 22ος

Κορίτσια 12 Ετών

Κλεονίκη Μουστακάκη – 40.26 – 26η

Αγόρια 10 Ετών

Παύλος Χιονίδης – 44.51 – 20ος

Κορίτσια 10 Ετών

Χριστίνα Νίκου – 41.95 – 12η

Αγόρια 9 Ετών

Παναγιώτης Νίκου – 39.01 – 2ος

Αντώνης Μανωλάκος – 43.27 – 6ος

Κορίτσια 9 Ετών

Στυλιανή Λυκοπούλου – 46.77 – 9η

100μ. Ελεύθερο

Κορίτσια 12 Ετών

Δέσποινα Ναστούλη – 1:17.08 – 7η

Ευγενία Κυριαζή – 1:17.10 – 8η

Αγόρια 12 Ετών

Αριστείδης Πιχλιβάς – 1:14.39 – 4ος

Κωνσταντίνος Αυγουλάς – 1:30.01 – 19ος

Κορίτσια 11 Ετών

Κυριακή Ξενογιάννη – 1:21.22 – 5η

Έλλη Θρεψιάδη – 1:22.32 – 9η

Αγόρια 11 Ετών

Γεώργιος – Νικόλαος Καλλιέρης – 1:26.61 – 15ος

Ορέστη Σέμα – 1:29.69 – 20ος

Αλέξιος Χιονίδης – 1:30.65 – 22ος

Κορίτσια 9 Ετών

Ιωάννα Χαραλαμπίδου – 1:44.65 – 7η

Κορίτσια 10 Ετών

Ευτυχία – Δανάη Καππέ – 1:30.31 – 5η

Αγόρια 9 Ετών

Δημήτρης Μπίρμπα – 1:37.89 – 6ος

Γιώργος Φουντής – 1:51.52 – 10ος

Αγόρια 10 Ετών

Παύλος Χιονίδης – 1:41.59 – 12ος

Η προαγωνιστική ομάδα 11-12 ετών.

200μ. Ελεύθερο

Κορίτσια 12 Ετών

Ευαγγελία Βομβά – 3:00.57 – 15η

Κλεονίκη Μουστακάκη – 3:19.43 – 19η

Αγόρια 12 Ετών

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 2:26.54 – 2ος

Φίλιππος Καππές – 2:40.95 – 8ος

Μιχαήλ Παπαγεωργίου – 2:51.21 – 14ος

Κορίτσια 11 Ετών

Έλλη Θρεψιάδη – 2:54.11 – 5η

Ασημίνα Φούντα – 3:12.66 – 16η

Αγόρια 11 Ετών

Χριστιάνο Λικάι – 2:46.13 – 4ος

Σωτήρης Μπουζάς – 2:50.48 – 7ος

Δημήτρης Κονταράς – 3:07.64 – 13ος

Αγόρια 10 Ετών

Ορέστη Τσάλα – 2:51.84 – 1ος

Βασίλης – Παναγιώτης Χαρίτος – 3:10.73 – 3ος

400μ. Ελεύθερο

Αγόρια 12 Ετών

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 5:06.97 – 1ος

Κορίτσια 12 Ετών

Δέσποινα Ναστούλη – 5:50.93 – 6η

Ευαγγελία Βομβά – 6:15.71 – 9η

Κλεονίκη Μουστακάκη – 6:48.46 – 10η

Αγόρια 11 Ετών

Γιώργος – Νικόλαος Καλλιέρης – 6:16.25 – 5ος

Κορίτσια 11 Ετών

Ελισάβετ Οικονομοπούλου – 6:25.78 – 7η

Εικόνα από τον Πειραιά.

800μ. Ελεύθερο

Κορίτσια 12 Ετών

Εμμανουέλα Μιχαλοπούλου – 12:00.08 – 7η

Αγόρια 12 Ετών

Φίλιππος Καππές – 11:30.01 – 4ος

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 11:34.86 – 5ος

 

50μ. Ύπτιο

Αγόρια 12 Ετών

Χρήστος Αυγουλάς – 41.70 – 3ος

Κορίτσια 12 Ετών

Αθανασία Μαυριδοπούλου – 43.50 – 11η

Αγόρια 11 Ετών

Αλέξης Χιονίδης – 44.53 – 12ος

Κορίτσια 11 Ετών

Μαριμπέλα Τσοτά – 40.57 – 2η

Αγόρια 9 Ετών

Αντώνης Μανωλάκος – 53.28 – 12ος

Αγόρια 10 Ετών

Βασίλης – Παναγιώτης Χαρίτος – 46.61 -3ος

100μ. Ύπτιο

Αγόρια 12 Ετών

Αριστείδης Πιχλιβάς – 1:28.17 – 4ος

Γιώργος Μαυρομματίδης – 1:30.03 – 7ος

Κωνσταντίνος Αυγουλάς – 1:45.66 – 12ος

Αγόρια 11 Ετών

Ανδρέας Ίγκας – 1:30.17 – 4ος

Ορέστη Σέμα – 1:33.12 – 7ος

Κορίτσια 11 Ετών

Έλλη Θρεψιάδη – 1:40.01 – 9η

Μαρία Βουτσινά – 1:49.50 – 12η

Αγόρια 10 Ετών

Δημήτρης Τραγγανίδας – 1:57.15 – 16ος

Κορίτσια 10 Ετών

Ειρήνη Παπακώστα – 1:32.33 – 1η

200μ. Ύπτιο

Αγόρια 12 Ετών

Παναγιώτης Βουδουδάκης – 2:44.62 – 1ος

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 3:05.58 – 2ος

Χρήστος Αυγουλάς – 3:18.24 – 6ος

Αγόρια 11 Ετών

Χριστιάνο Λικάι – 2:59.44 -1ος

50μ. Πεταλούδα

Κορίτσια 12 Ετών

Δέσποινα Ναστούλη – 41.14 – 6η

Αγόρια 12 Ετών

Γιώργος Μαυρομματίδης 42.60 – 4ος

Αγόρια 11 Ετών

Γιώργος – Νικόλαος Καλλιέρης – 47.00 -11ος

Κορίτσια 9 Ετών

Κατερίνα Μπουζά – 44.43 – 1η

Κορίτσια 10 Ετών

Χριστίνα Νίκου – 43.09 – 2η

Αγόρια 9 Ετών

Παναγιώτης Νίκου – 46.93 – 2ος

100μ. Πεταλούδα

Αγόρια 12 Ετών

Μιχαήλ Παπαγεωργίου – 1:25.21 -3ος

Κορίτσια 12 Ετών

Ευγενία Κυριαζή – 1:22.28 – 1η

Εμμανουέλα Μιχαλοπούλου – 1:27.21 – 3η

Αγόρια 11 Ετών

Σωτήρης Μπούζας – 1:27.26 – 1ος

Χριστιάνο Λικάι – 1:38.90 – 2ος

Κορίτσια 11 Ετών

Μαριμπέλα Τσοτά – 1:33.00 – 1η

Οι φιλίες των παιδιών είναι το σημαντικότερο πράγμα που δημιουργείται μέσα από τον αθλητισμό. Οι επιδόσεις και οι θέσεις έπονται.

50μ. Πρόσθιο

Αγόρια 12 Ετών

Μιχαήλ Παπαγεωργίου – 47.19 – 7ος

Κορίτσια 11 Ετών

Ασημίνα Φούντα – 48.32 – 6η

Μαρία Βουτσινά – 1:03.00 – 15η

Κορίτσια 10 ετών

Ευτυχία – Δανάη Καππέ – 56.43 – 10η

Κορίτσια 9 ετών

Κατερίνα Μπουζά – 55.95 – 4η

Κλεονίκη Μαυριδοπούλου – 56.59 – 5η

Ιωάννα Χαραλαμπίδου – 57.38 – 7η

Αγόρια 9 Ετών

Γεώργιος Φουντής – 1:01.23 10ος

Δημήτρης Μπίρμπας – 1:03.50 – 13ος

100μ. Πρόσθιο

Κορίτσια 12 Ετών

Εμμανουέλα Μιχαλοπούλου – 1:40.34 – 9η

Αγόρια 12 Ετών

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 1:45.07 – 10ος

Χρήστος Αυγουλάς – 1:49.75 – 14ος

Κορίτσια 11 Ετών

Κυριακή Ξενογιάννη – 1:38.06 – 1η

Ελισάβετ Οικονομοπούλου – 1:47.13 – 3η

Αγόρια 11 Ετών

Ανδρέας Ίγκας – 1:36.34. -2ος

Ορέστη Σέμα – 1:56.13 – 10ος

Αγόρια 10 Ετών

Ορέστη Τσάλα – 1:41.84 – 1ος

Δημήτρης Τραγγανίδας – 2:06.07 – 10ος

200μ. Πρόσθιο

Κορίτσια 12 Ετών

Βασιλική Παπαθανασίου – 3:21.62 – 2η

Αγόρια 11 Ετών

Δημήτρης Κονταράς – 4:16.97 – 5ος

Κορίτσια 11  Ετών

Κυριακή Ξενογιάννη – 3:26.89 – 1η

Ασημίνα Φούντα – 3:36.31 – 3η

200μ. Μικτή Ατομική

Κορίτσια 12 Ετών

Βασιλική Παπαθανασίου – 3:02.91 – 4η

Ευαγγελία Βομβά – 3:27.16 – 12η

Αγόρια 12 Ετών

Φίλιππος Καππές – 2:58.74 – 5ος

Γιώργος Μαυρομματίδης – 3:14.25 – 10ος

Κορίτσια 11 Ετών

Μαριμπέλα Τσοτά – 3:10.38 – 1η

Ελισάβετ Οικονομοπούλου – 3:20.60 – 6η

Αγόρια 11 Ετών

Ανδρέα Ίγκας – 3:00.86 – 1ος

Σωτήρης Μπουζάς – 3:01.91 – 2ος

Κορίτσια 10 Ετών

Ειρήνη Παπακώστα – 3:16.02 – 1η

400μ. Μικτή Ατομική

Κορίτσια 12 Ετών

Ευγενία Κυριαζή – 6:18.51 – 3η

Και δεύτερη ομαδική φωτογραφία στη Νέα Σμύρνη.

4χ50μ. Ελεύθερο

Κορίτσια 9 Ετών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Στυλιανή Λυκοπούλου, Κλεονίκη Μαυριδοπούλου, Ιωάννα Χαραλαμπίδου, Κατερίνα Μπουζά) – 3:03.23 – 2η θέση

Αγόρια 9 Ετών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Δημήτρης Μπίρμπας, Γιώργος Φουντής, Αντώνης Μανωλάκος, Παναγιώτης Νίκου) – 2:58.55 – 1η θέση

4χ100μ. Ελεύθερο

Κορίτσια 12 Ετών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Δέσποινα Ναστούλη, Εμμανουέλα Μιχαλοπούλου, Αθανασία Μαυριδοπούλου, Ευγενία Κυριαζή) – 5:13.20 – 2η θέση

Αγόρια 12 Ετών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Μιχαήλ Παπαγεωργίου, Παναγιώτης Βουβουδάκης, Αριστείδης Πιχλιβάς, Αρχάγγελος Παπαγεωργίου) – 4:58.31 – 2η θέση

Κορίτσια 11 Ετών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Έλλη Θρεψιάδη, Κυριακή Ξενογιάννη, Ελισάβετ Οικονομοπούλου, Ασημίνα Φούντα) – 5:40.91 – 2η θέση

Αγόρια 11 Ετών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Ανδρέας Ίγκας, Σωτήρης Μπουζάς, Γιώργος – Νικόλαος Καλλιέρης, Χριστιάνο Λικάι) – 5:27.91 – 1η θέση

Αγόρια 10 Ετών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Ορέστη Τσάλα, Παύλος Χιονίδης, Βασίλης – Παναγιώτης Χαρίτος, Δημήτρης Τραγγανίδας) – 6:17.00 – 3η θέση

4χ200μ. Ελεύθερο

Αγόρια 12 Ετών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Παναγιώτης Βουβουδάκης, Γιώργος Μαυρομματίδης, Φίλιππος Καππές, Αρχάγγελος Παπαγεωργίου) – 10:30.14 – 1η θέση

Κορίτσια 12 Ετών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Δέσποινα Ναστούλη, Ευαγγελία Βομβά, Ευγενία Κυριαζή, Εμμανουέλα Μιχαλοπούλου) – 11:30.45 – 3η θέση

Μεγάλα χαμόγελα των παιδιών για τη συμμετοχή τους στην ημερίδα.

 

4χ50μ. Μικτή Ομαδική

Αγόρια 9 Ετών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Δημήτρης Μπίρμπα, Αντώνης Μανωλάκος, Παναγιώτης Νίκου, Γιώργος Φουντής) – 3:32.65 – 1η θέση

Αγόρια 10 Ετών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Βασίλης Χαρίτος, Παύλος Χιονίδης, Ορέστη Τσάλα, Δημήτρης Τραγγανίδας) – 3:06.69 – 1η θέση

4χ100μ. Μικτή Ομαδική

Κορίτσια 12 Ετών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Ευγενία Κυριαζή, Βασιλική Παπαθανασίου, Αθανασία Μαυριδοπούλου, Δέσποινα Ναστούλη) – 6:01.72 – 3η θέση

Αγόρια 12 Ετών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Αρχάγγελος Παπαγεωργίου, Κωνσταντίνος Βουδουδάκης, Φίλιππος Καππές, Αριστείδης Πιχλιβάς) – 5:38.57 – 1η θέση

Κορίτσια 11 Ετών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Μαριμπέλα Τσοτά, Ασημίνα Φούντα, Κυριακή Ξενογιάννη, Έλλη Θρεψιάδη) – 6:05.31 – 1η θέση

Αγόρια 11 Ετών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Χριστιάνο Λικάι, Ανδρέας Ίγκας, Σωτήρης Μπουζάς, Γεώργιος – Νικόλαος Καλλιέρης) – 5:54.19 – 1η θέση

Η προαγωνιστική ομάδα 9-10 ετών (αρχική φωτογραφία)