Multinations Youth Swimming Meeting Oeiras-Portugal 28-29.03.2015
26 Μαρτίου 2015
Multinations Youth Swimming Meeting Oeiras-Portugal
31 Μαρτίου 2015

KOE AWARDS 2014

Την Πέμπτη 19/3  στο  ξενοδοχείο DIVANI CARAVEL (Αίθουσα «Ιλισός), σε μία  λαμπρή εκδήλωση της Ομοσπονδίας με την επωνυμία  “KOE AWARDS 2014”   βραβεύθηκαν οι αθλητές και οι αθλήτριες των 6 Αθλημάτων μας που διακρίθηκαν ιδιαίτερα τη χρονιά που μας πέρασε.

Συνολικά βραβεύθηκαν 143 αθλητές/τριες και 41 προπονητές/τριές τους, για τις επιτυχίες τους στις διοργανώσεις:

  1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΝΕΩΝ (ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ)
  2. ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΝΕΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ (ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ – ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ – ΤΕΧΝΙΚΗ)
  3. ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ – ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ – ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – ΜΑΡΑΘΩΝΙΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – ΤΕΧΝΙΚΗ)
  4. ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ (ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ)
  5. ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΝΕΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ (ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ – ΜΑΡΑΘΩΝΙΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – ΤΕΧΝΙΚΗ)
  6. ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΑ ΚΥΠΕΛΛΑ (ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ – ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ – ΤΕΧΝΙΚΗ)
  7. ΠΟΛΥΕΘΝΕΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ (ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ)
  8. ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MASTERS (ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ)

Τιμήθηκαν επίσης:

  1. Οι τρεις (3) βουλευτές του Ελληνικού Κοινοβουλίου και εκ των κορυφαίων στα Αθλήματα μας: Ελένη Αυλωνίτου, Σταυρούλα Αντωνάκου και Γιώργος Μαυρωτάς
  2. Οι παράγοντες των Αθλημάτων μας Δημήτρης Δημαρέλλος και Θόδωρος Μπλούδρος, για την πολύχρονη προσφορά τους
  3. Οι δημοσιογράφοι Λάζαρος Πατσουράκος και Βασίλης Σκουντής
  4. Οι Χορηγοί της ΚΟΕ, NOVASPORTS, STOIXIMAN, POOL SPORT, FARANTOURIS FINANCIAL ANDISORS

Ανάμεσά τους οι αθλήτριες του συλλόγου μας ΚΑΤΣΙΑΡΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ και ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ, οι αθλητές μας ΚΑΤΣΙΑΡΑΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ και ΔΑΜΑΚΟΥΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ και οι προπονητές μας ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ και ΣΙΑΜΟΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ. Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά, στις οικογένειές τους καί στο προπονητικό team του συλλόγου μας που μόνιμα αναδεικνύει πρωταθλητές στο πιο επίπονο και δύσκολο άθλημα. 

 

ΟΙ ΒΡΑΒΕΥΟΜΕΝΟΙ

Η σχετική λίστα των βραβευόμενων Αθλητών/τριών και προπονητών:

Α. ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ                                              

ΑΘΛΗΤΕΣ

  1. ΧΡΗΣΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
  2. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
  3. ΓΚΟΛΟΜΕΕΒ ΚΡΙΣΤΙΑΝ
  4. ΜΥΛΩΝΑΣ ΦΩΤΗΣ
  5. ΝΕΓΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
  6. ΣΟΦΙΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ
  7. ΣΤΑΜΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
  8. ΚΥΝΗΓΑΚΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ
  9. ΜΕΡΕΤΣΟΛΙΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

  1. ΓΕΜΕΛΟΣ ΝΙΚΟΣ
  2. ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΤΑΣΟΣ
  3. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΚΗΣ
  4. ΒΑΓΓΕΛΑΚΑΚΗΣ ΧΡΥΣΑΦΗΣ
  5. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΤΑΣΟΣ
  6. ΜΑΝΤΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ
  7. ΑΘΥΜΑΡΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
  8. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

 

ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ

  1. ΚΟΥΤΣΟΥΒΕΛΗ ΕΛΕΝΗ
  2. ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
  3. ΚΑΤΣΙΑΡΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ
  4. ΔΑΜΑΣΙΩΤΗ ΜΑΡΚΕΛΛΑ
  5. ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ
  6. ΜΠΑΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
  7. ΣΑΧΑ ΙΩΑΝΝΑ
  8. ΛΕΜΠΛ ΗΛΕΚΤΡΑ
  9. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
  10. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ ΑΘΗΝΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

  1. ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
  2. ΔΑΜΑΣΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
  3. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  4. ΜΠΑΚΟΛΙΑΣ ΣΤΑΘΗΣ
  5. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΟΣ
  6. ΜΑΝΤΑΛΟΥΦΑΣ ΜΑΡΚΟΣ
  7. ΔΑΜΑΣΙΩΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Β. ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ

…………………………………………..

Γ. ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

……………………………………

Δ. OPEN WATER

………………………….

Ε. ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

…………………………………..

ΣΤ. ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΑΘΛΗΤΕΣ

  1. ΚΑΤΣΙΑΡΑΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ
  2. ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ
  3. ΓΙΑΣΕΜΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ
  4. ΣΑΛΕΒΟΥΡΑΚΗΣ   ΒΑΣΙΛΗΣ
  5. ΓΟΥΛΤΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
  6. ΚΟΥΡΛΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
  7. ΔΑΜΑΚΟΥΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
  8. ΠΙΤΑΡΟΚΟΙΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
  9. ΤΡΙΠΟΛΙΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
  10. ΚΑΡΕΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΛΟΥΚΑΣ
  11. ΤΣΟΥΡΟΥΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
  12. ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΘΩΜΑΣ
  13. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  14. ΜΑΡΙΝΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ
  15. ΔΗΜΑΡΙΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ

ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ

  1. ΜΑΚΡΙΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
  2. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
  3. ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
  4. ΑΓΑΠΗΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ
  5. ΝΗΣΙΩΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
  6. ΤΣΙΓΚΟΪΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
  7. ΣΚΑΛΙΔΟΥ ΣΜΑΡΑΓΔΑ
  8. ΛΑΜΠΑΡΔΑΚΗ ΡΟΖΑΝΝΑ
  9. ΛΥΚΟΥ ΑΝΝΑ
  10. ΚΤΕΝΑ ΣΟΦΙΑ
  11. ΤΣΙΚΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ

  1. ΞΙΑΡΧΟΣ ΑΛΕΚΟΣ
  2. ΚΑΛΑΪΤΖΟΓΛΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
  3. ΣΑΛΤΑΜΑΝΙΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
  4. ΣΙΑΜΟΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ
  5. ΣΠΥΡΙΟΥΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ
  6. ΤΣΙΚΛΗ ΒΙΚΥ
  7. ΤΣΙΚΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
  8. ΚΑΒΟΥΡΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
  9. ΚΑΛΑΜΑΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ
  10. ΜΠΑΠΚΑΣ ΠΑΥΛΟΣ
  11. ΜΥΡΙΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
  12. ΑΔΑΜ ΓΙΩΡΓΟΣ
  13. ΧΑΪΔΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
  14. ΜΥΡΙΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
  15. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

MASTERS

……………………………………