Με δέκα μετάλλια και με ένα μοναδικό 1-2-3 ολοκληρώθηκαν οι χειμερινοί αγώνες παμπαίδων – παγκορασίδων για την ομάδα της ΑΕΧ!

Πρόκριση για τους μίνι παίδες!
12 Φεβρουαρίου 2019
Πρόκριση για την ομάδα Εφήβων!
20 Φεβρουαρίου 2019

Με δέκα μετάλλια και με ένα μοναδικό 1-2-3 ολοκληρώθηκαν οι χειμερινοί αγώνες παμπαίδων – παγκορασίδων για την ομάδα της ΑΕΧ!

Με συνολική συγκομιδή 10 μεταλλίων, εκ των οποίων τα 6 ήταν χρυσά (1 ασημένιο και 3 χάλκινα) ολοκλήρωσε την παρουσία της στους χειμερινούς αγώνες παμπαίδων – παγκορασίδων Νοτίου Ελλάδας η ομάδα κολύμβησης της ΑΕΧ. Οι αγώνες που διεξήχθησαν στο ΟΑΚΑ, τον Πειραιά και τη Νίκαια (εξαιτίας προβλήματος στο μηχανοστάσιο του κολυμβητηρίου του ΟΑΚΑ τη δεύτερη ημέρα) είχαν έντονο το χρώμα των παιδιών του Παναγιώτη Καλογερόπουλου και της Βάσως Κρέστα που για ακόμα μία φορά ξεπέρασαν τους εαυτούς τους.

Κορυφαία στιγμή για την ομάδα της ΑΕΧ υπήρξε αναμφισβήτητα η κατάληψη των τριών πρώτων θέσεων του βάθρου στα 200μ. Πεταλούδα των Παμπαίδων Β. Εκεί, Παναγιώτης Βουβουδάκης, Φίλιππος Καππές και Μιχαήλ Παπαγεωργίου κατάφεραν να βρεθούν σε έναν…«χαϊδαριώτικο» βάθρο, πράγμα που είναι εξαιρετικά σπάνιο σε οποιαδήποτε ηλικιακή κατηγορία σε αγώνες τόσο υψηλού επιπέδου.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στους προπονητές τους!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των αθλητών της ΑΕΧ

50μ. Ελεύθερο

Παγκορασίδων Α
Θεανώ Αρκαδιανού – 31.92 – 29η
Παμπαίδων Α
Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 27.00 – 3ος
Παμπαίδων Β
Αντώνης Χατζημπαλιώτης – 29.30 – 9ος

100μ. Ελεύθερο

Παμπαίδων Α

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 58.58 – 3ος

Παμπαίδων Β
Αριστείδης Πιχλιβάς – 1:03:71 – 8ος
Αντώνης Χατζημπαλιώτης – 1:04.24 – 9ος

200μ. Ελεύθερο

Παγκορασίδων Α
Θεανώ Αρκαδιανού – 2:31.99 – 18η
Παμπαίδων Β
Αριστείδης Πιχλιβάς – 2:19.98 – 7ος
Αντώνης Χατζημπαλιώτης – 2:20.00 – 8ος

50μ. Πεταλούδα

Παγκορασίδων Β
Δέσποινα Ναστούλη – 37.03 – 38η

Παμπαίδων Α
Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκότης – 30.30 – 11ος
Παμπαίδων Β
Παναγιώτης Βουβουδάκης – 28.85 – 1ος

100μ. Πεταλούδα

Παγκορασίδων Β

Ευγενία Κυριαζή – 1:16.37 – 6η

Εμμανουέλα Μιχαλοπούλου – 1:17.33 – 7η

Παμπαίδων Β

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 1:02.60 – 1ος

Φίλιππος Καππές – 1:11.05 – 4ος

Μιχαήλ Παπαγεωργίου – 1:11.65 – 7ος

200μ. Πεταλούδα

Παγκορασίδων Β

Εμμανουέλα Μιχαλοπούλου – 3:04.17 – 11η
Παμπαίδων Α

Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκότης – 2:27.79 – 6ος

Κωνσταντίνος Νικολόπουλος – 2:43.27 – 15ος

Παμπαίδων Β

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 2:19.96 – 1ος

Φίλιππος Καππές – 2:35.94 – 2ος

Μιχαήλ Παπαγεωργίου – 2:37.63 – 3ος

200μ. Ύπτιο

Παγκορασίδων Α
Ειρήνη Οικονόμου – 2:53.22 – 26η
Παμπαίδων Β
Αριστείδης Πιχλιβάς – 2:39.05 – 9ος
Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 2:48.85 – 19ος

100μ. Πρόσθιο

Παγκορασίδων Α
Ξανθή Βακάλη – 1:22.71 – 11η
Παγκορασίδων Β
Ευγενία Κυριαζή – 1:24.72 – 12η
Βασιλική Παπαθανασίου – 1:31.68 – 30η
Αθανασία Μαυριδοπούλου – 1:32.90 – 34η
Παμπαίδων Α
Χαράλαμπος Φουρναράκος – 1:23.02 – 25ος

200μ. Πρόσθιο

Παγκορασίδων Β
Αθανασία Μαυριδοπούλου – 3:14.98 – 25η

200μ. Μικτή Ατομική

Παγκορασίδων Α

Ξανθή Βακάλη – 2:37.62 – 7η

Παγκορασίδων Β

Αθανασία Μαυριδοπούλου – 2:50.87 – 12η

Βασιλική Παπαθανασίου – 2:52.65 – 15η

Παμπαίδων Α

Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκότης – 2:30.75 – 7ος

Χρήστος Γκουζέλος – 2:32.42 – 9ος

Χαράλαμπος Φουρναράκος – 2:40.22 – 17ος

400μ. Μικτή Ατομική

Παγκορασίδων Β
Ευγενία Κυριαζή – 5:51.67 – 6η
Βασιλική Παπαθανασίου – 5:52.69 – 8η
Εμμανουέλα Μιχαλοπούλου – 5:58.50 – 10η


Παμπαίδων Α
Χρήστος Γκουζέλος – 5:19.72 – 8η
Χαράλαμπος Φουρναράκος – 5:49.64 – 15ος
Παμπαίδων Α
Φίλιππος Καππές – 5:36.88 – 6ος
Μιχαήλ Παπαγεωργίου – 5:42.20 – 7ος

4χ100μ. Ελεύθερο

Παγκορασίδων Β

ΑΕ Χαϊδαρίου (Ευγενία Κυριαζή, Βασιλική Παπαθανασίου, Δέσποινα Ναστούλη, Εμμανουέλα Μιχαλοπούλου) – 4:44.92 – 9η θέση

Παμπαίδων Α

ΑΕ Χαϊδαρίου (Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκότης, Χρήστος – Νικόλαος Κουλούρης, Χρήστος Γκουζέλος, Δημήτρης Γκαρτζονίκας) – 4:17.46 – 10η θέση

Παμπαίδων Β

ΑΕ Χαϊδαρίου (Αριστείδης, Πιχλιβάς, Αντώνης Χατζημπαλιώτης, Αρχάγγελος Παπαγεωργίου, Παναγιώτης Βουβουδάκης) – 4:17.11 – 1η θέση

4χ200μ. Ελεύθερο

Παγκορασίδων Β

ΑΕ Χαϊδαρίου (Αθανασία Μαυριδοπούλου, Βασιλική Παπαθανασίου, Ευγενία Κυριαζή, Δέσποινα Ναστούλη) – 10:24.73 – 6η θέση

Παμπαίδων Α

ΑΕ Χαϊδαρίου (Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκότης, Κωνσταντίνος Νικολόπουλος, Χρήστος Γκουζέλος, Χρήστος – Νικόλαος Κουλούρης) – 9:47.97 – 8η θέση

Παμπαίδων Β

ΑΕ Χαϊδαρίου (Αντώνης Χατζημπαλιώτης, Αριστείδης Πιχλιβάς, Φίλιππος Καππές, Παναγιώτης Βουβουδάκης) – 9:16.87 – 1η θέση

4χ100μ. Μικτή Ομαδική 

Παγκορασίδων Β

ΑΕ Χαϊδαρίου (Ευγενία Κυριαζή, Βασιλική Παπαθανασίου, Εμμανουέλα Μιχαλοπούλου, Δέσποινα Ναστούλη) – 5:25.20 – 8η θέση

Παμπαίδων Α

ΑΕ Χαϊδαρίου (Κωνσταντίνος Παναγιώτου, Χαράλαμπος Φουρναράκος, Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκότης, Δημήτρης Γκαρτζονίκας) – 4:42.27 – 6η θέση

Παμπαίδων Β

ΑΕ Χαϊδαρίου (Αριστείδης Πιχλιβάς, Φίλιππος Καππές, Παναγιώτης Βουβουδάκης, Αντώνης Χατζημπαλιώτης) – 4:48.07 – 1η θέση

Mixed Παμπαίδων Β, Παγκορασίδων Β

ΑΕ Χαϊδαρίου (Αριστείδης Πιχλιβάς, Ευγενία Κυριαζή, Μιχαήλ Παπαγεωργίου, Βασιλική Παπαθανασίου) – 5:04.00 – 5η θέση