Με πολύ καλά πλασαρίσματα άρχισε η χρονιά για την αγωνιστική ομάδα κολύμβησης

Με 46 συμμετέχοντες και 52 μετάλλια ολοκληρώθηκε η συμμετοχή της προαγωνιστικής ομάδας κολύμβησης στα 1α Αχειμάστεια
8 Νοεμβρίου 2018

Με πολύ καλά πλασαρίσματα άρχισε η χρονιά για την αγωνιστική ομάδα κολύμβησης

Με πολύ καλές για την εποχή επιδόσεις και έχοντας σημαντικά πλασαρίσματα ξεκίνησε για την αγωνιστική ομάδα κολύμβησης της ΑΕ Χαϊδαρίου η χρονιά. Στην πρώτη προκριματική ημερίδα ορίων Grand Prix που διεξήχθη σε 25άρα πισίνα στο Χαλάνδρι, οι αθλητές του Παναγιώτη Καλογερόπουλου και της Βάσως Κρέστα κατέλαβαν υψηλές θέσεις τόσο στη γενική κατάταξη, όσο και στις επιμέρους κατηγορίες. Φυσικά είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα, ωστόσο τα πρώτα δείγματα είναι πολύ θετικά για τη συνέχεια της σεζόν.

Άλλωστε, ας μην ξεχνάμε πως η ΑΕΧ προέρχεται από μία σπουδαία χρονιά, όπου ήταν μεταξύ των καλύτερων ομάδων της Ελλάδας με κορυφαία στιγμή την κατάκτηση της πρώτης θέσης της βαθμολογίας στην κατηγορία των Νεανίδων στο πρωτάθλημα της συγκεκριμένης κατηγορίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών της ΑΕΧ

400μ. Ελεύθερο 

Ανδρών

Ιωάννης Αυγελής – 4:12.49 – 14ος – 7ος στην κατηγορία Εφήβων

Κωνσταντίνος Δουκόπουλος – 4:14.38 – 16ος – 9ος στην κατηγορία Εφήβων

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 4:35.96 – 29ος – 1ο στην κατηγορία Παμπαίδων Α

Αριστείδης Πιχλιβάς – 5:11.40 – 46ος – 4ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 5:18.43 – 47ος – 5ο στην Κατηγορία Παμπαίδων Β

50μ. Πεταλούδα

Γυναικών

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 32.16 – 30η  – 10η στην κατηγορία των Κορασίδων

Ιωάννα Καββαδία – 33.09 – 33η – 13η στην κατηγορία των Κορασίδων

Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα – 33.15 – 36η – 15η στην κατηγορία Κορασίδων

Εμμανουέλα Μιχαλοπούλου – 35.31 – 54η –  4η στην κατηγορία των Παγκορασίδων Β

Ειρήνη Οικονόμου – 35.74 – 59η – 7η στην κατηγορία Παγκορασίδων Α

Δέσποινα Ναστούλη – 39.69 – 67η – 10η στην κατηγορία των Παγκορασίδων Β

Κλεονίκη Μουστακάκη – 39.72 – 68η – 11η στην κατηγορία των Παγκορασίδων Β

200μ. Πεταλούδα

Ανδρών

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 2:32.25 – 17ος – 1ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκότης – 2:32.99 – 19ος – 2ος στην κατηγορία Παμπαίδων Α

Φίλιππος Καππές – 2:44.66 – 22ος – 2ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

Κωνσταντίνος Νικολόπουλος – 2:46.68 – 23ος – 5ος στην κατηγορία Παμπαίδων Α

Κωνσταντίνος Διασίτης – 2:49.38 – 24ος –  6ος στην κατηγορία Παμπαίδων Α

100μ. Πρόσθιο 

Γυναικών

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 1:16.39 – 3η – 1η στην κατηγορία των Κορασίδων

Ξανθή Βακάλη – 1:20.79 – 14η – 3η στην κατηγορία Παγκορασίδων Α

Ιωάννα Καββαδία – 1:22.99 – 18η – 4η στην κατηγορία των Κορασίδων

Ευγενία Κυριαζή – 1:27.95 – 24η – 2η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Βασιλική Παπαθανασίου – 1:29.60 – 29η – 5η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Αθανασία Μαυριδοπούλου – 1:34.86 – 38η – 11η στην Κατηγορία Παγκορασίδων Β

50μ. Πρόσθιο 

Ανδρών

Φώτης Παπαθανασίου – 34.14 – 20ος – 6ος στην κατηγορία των Παίδων

Γιώργος Καραθανάσης – 35.13 – 25ος

100μ. Ελεύθερο

Γυναικών

Αφροδίτη Κατσιάρα – 1:00.16 – 7η

Φωτεινή Μέτσιου – 1:00.20 – 8η – 2η στην κατηγορία των Νεανίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 1:02.56 – 18η – 5η στην κατηγορία των Κορασίδων

Δήμητρα Καρακώττα – 1:02.74 – 19η – 4η στην κατηγορία των Νεανίδων

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 1:05.20 – 30η – 9η στην κατηγορία των Κορασίδων

Ιωάννα Καββαδία – 1:05.96 – 44η – 14η στην κατηγορία των Κορασίδων

Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα – 1:07.40 – 56η – 17η στην κατηγορία των Κορασίδων

Ίλβα Τσάλα – 1:07.61 – 57η – 18η στην κατηγορία των Κορασίδων

Θεανώ Αρκαδιανού – 1:13.24 – 79η – 9η στην κατηγορία Παγκορασίδων Α

Χαρά Βυθούλκα – 1:13.48 – 81η – 11η στην κατηγορία Παγκορασίδων Α

Αθανασία Μαυριδοπούλου – 1:15.37 – 86η – 16η στην κατηγορία Παγκορασίδων Β

Δέσποινα Ναστούλη – 1:16.43 – 89η – 18η στην κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ευαγγελία Βόμβα – 1:20.65 – 95η – 23η στην κατηγορία Παγκορασίδων Β

Κλεονίκη Μουστακάκη – 1:21.77 – 99η – 26η στην κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ανδρών

Ιωάννης Αυγελής – 56.18 – 34ος – 16ος στην κατηγορία Εφήβων

Κωνσταντίνος Δουκόπουλος – 56-75 – 38ος – 20ος στην κατηγορία Εφήβων

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 1:01.67 – 67ος – 3ος στην κατογορία Παμπαίδων Α

Γιώργος Καραθανάσης – 1:02.09 – 69ος

Φώτης Παπαθανασίου – 1:02.87 – 76ος – 25ος στην κατηγορία Παίδων

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 1:03.61 – 79ος – 1ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

Χρήστος – Νικόλαος Κουλούρης – 1:05.87 – 96ος – 12ος στην κατηγορία Παμπαίδων Α

Αριστείδης Πιχλιβάς – 1:08.20 – 101ος – 5ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης – 1:08.34 – 102ος – 15ος στην κατηγορία Παμπαίδων Α

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 1:12.23 – 110ος – 19ος στην κατηγορία Παμπαίδων Α

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 1:12.67 – 112ος – 7ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

Κωνσταντίνος Αυγουλάς – 1:20.99 – 12ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

400μ. Μικτή Ατομική

Γυναικών

Κωνσταντίνα Μέτσιου -5:00.12 -2η – 1η στην κατηγορία Κορασίδων

Ξανθή Βακάλη – 5:27.27 – 8η – 1η στην κατηγορία Παγκορασίδων Α

Ευγενία Κυριαζή – 5:47.01 – 12η – 2η στην κατηγορία Παγκορασίδων Β

Εμμανουέλα Μιχαλοπούλου – 6:04.45 – 14η – 3η στην κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ειρήνη Οικονόμου – 6:04.47 – 15η – 3η στην κατηγορία Παγκορασίδων Α

100μ. Μικτή Ατομική

Ανδρών

Ιωάννης Αυγελής – 1:04.13 – 20ος – 4ος στην κατηγορία Εφήβων

Κωνσταντίνος Δουκόπουλος – 1:05.66 – 23ος – 7ος στην κατηγορία Εφήβων

Γιώργος Καραθανάσης – 1:08.75 – 34ος

Φώτης Παπαθανασίου – 1:08.92 – 35ος – 8ος στην κατηγορία Παίδων

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 1:11.40 – 44ος – 4ος στην κατηγορία Παμπαίδων Α

Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκότης – 1:12.90 – 53ος – 7ος στην κατηγορία Παμπαίδων Α

Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης – 1:19.71 – 60ος – 9ος στην κατηγορία Παμπαίδων Α

Κωνσταντίνος Διασίτης – 1:20.28 – 61ος – 10ος στην κατηγορία Παμπαίδων Α

Μιχάλης Παπαγεωργίου – 1:20.31 – 62ος – 3ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

Φίλιππος Καππές – 1:20.95 – 63ος – 4ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

Κωνσταντίνος Νικολόπουλος – 1:23.44 – 64ος – 11ος στην κατηγορία Παμπαίδων Α

Κωνσταντίνος Αυγουλάς – 1:33.04 – 68ος – 6ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

200μ. Ύπτιο 

Γυναικών

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 2:32.00 – 9η – 4η στην κατηγορία Κορασίδων

Ίλβα Τσάλα – 2:35.05 – 12η – 6η στην κατηγορία Κορασίδων

50μ. Ύπτιο 

Ανδρών

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 33.23 – 23ος – 1ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκότης – 35.02 – 30ος – 3ος στην κατηγορία Παμπαίδων Α

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 36.28 – 32ος – 4ος στην κατηγορία Παμπαίδων Α

Χρήστος – Νικόλαος Κουλούρης – 36.36 – 33ος – 5ος στην κατηγορία Παμπαίδων Α

Χρήστος Αυγουλάς – 43.20 – 44ος – 10ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

800μ. Ελεύθερο

Γυναικών

Φωτεινή Μέτσιου – 8:53.06 – 1η – 1η και στην κατηγορία Νεανίδων

Αφροδίτη Κατσιάρα – 9:02.29 – 2η

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 9:24.97 – 3η – 1η  στην κατηγορία Κορασίδων

Δήμητρα Καρακώττα – 9:36.46 – 6η – 2η στην κατηγορία Νεανίδων

Χαρά Βυθούλκα – 10:38.59 – 15η – 5η στην κατηγορία Παγκορασίδων Α