Απόλυτα επιτυχημένη η παρουσία της αγωνιστικής ομάδας κολύμβησης στα «ΛΑ’ Ιωνίδεια 2017», Αθλήτρια των αγώνων η Αφροδίτη Κατσιάρα

Στα «ΛΑ’ Ιωνίδεια 2017» η αγωνιστική ομάδα κολύμβησης της ΑΕ Χαϊδαρίου
1 Δεκεμβρίου 2017
Φιλικό με την Εθνική Ενόπλων Δυνάμεων για την ομάδα πόλο της ΑΕΧ!
5 Δεκεμβρίου 2017

Απόλυτα επιτυχημένη η παρουσία της αγωνιστικής ομάδας κολύμβησης στα «ΛΑ’ Ιωνίδεια 2017», Αθλήτρια των αγώνων η Αφροδίτη Κατσιάρα

Με απόλυτα επιτυχημένη παρουσία ολοκλήρωσε τον πρώτο της αγώνα σε 50άρα πισίνα η αγωνιστική ομάδα κολύμβησης της ΑΕ Χαϊδαρίου. Οι αθλητές του Παναγιώτη Καλογερόπουλου και της Βάσως Κρέστα που πήραν μέρος στα «ΛΑ’ Ιωνίδεια 2017» που διεξήχθησαν στο κολυμβητήριο της Νίκαιας (1-3/12), κατέλαβαν 24 πρώτες, 14 δεύτερες και 9 τρίτες θέσεις στις επιμέρους ηλικιακές κατηγορίες, ενώ όλοι τους προσπάθησαν για το καλύτερο, δείχνοντας πως θα έχουν μια καλή αγωνιστική σεζόν. Μάλιστα η αθλήτρια της ΑΕΧ Αφροδίτη Κατσιάρα αναδείχθηκε αθλήτρια των αγώνων για την επίδοσή της στα 400μ. Ελεύθερο (4:28.41 – 697 βαθμοί). Οι επιδόσεις είναι ενθαρρυντικές για την εποχή προετοιμασίας που βρίσκεται η ομάδα και μέσα από τη σκληρή δουλειά είναι βέβαιο πως οι αθλητές μας θα παρουσιαστούν έτοιμοι στις σπουδαίες προκλήσεις – μικρότερες ή μεγαλύτερες – που έχει ο καθένας στη σεζόν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των αθλητών της ΑΕΧ που έλαβαν μέρος στους αγώνες

50μ. Πεταλούδα

Κατηγορία Παμπαίδων Β

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 2ος – 32.50

Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης – 12ος – 38.19

Κωνσταντίνος Διασίτης – 13ος – 38.73

Κατηγορία Νεανίδων

Ασπασία Κανελλοπούλου – 5η – 32.53

Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ειρήνη Οικονόμου – 7η – 38.95

50μ. Ύπτιο

Κατηγορία Παίδων

Μιχαήλ Σπαράς – 2ος  – 29.95

Κατηγορία Παμπαίδων Β

Χρήστος – Νικόλαος Κουλούρης – 3ος – 36.67

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 8ος – 38.33

Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Νεφέλη Κονταρά – 10η – 38.13

100μ. Πρόσθιο

Κατηγορία Εφήβων

Χρήστος Βακάλης – 4ος – 1:19.64

Κατηγορία Παίδων

Φώτης Παπαθανασίου – 11ος – 1:17.78

Κατηγορία Παμπαίδων Β

Χρήστος Γκουζέλος – 3ος – 1:26.72

Χαράλαμπος Φουρναράκος – 8ος – 1:30.38

Κωνσταντίνος Νικολόπουλος – 20ος – 1:42.74

Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Ιωάννα Καββαδία – 3η – 1:24.94

Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ξανθή Βακάλη – 1η –  1:24.23

200μ. Ελεύθερο

Κατηγορία Ανδρών

Γιώργος Καραθανάσης – 5ος – 2:16.81

Κατηγορία Εφήβων

Σταύρος Μυγιάκης – 11ος – 2:07.78

Κατηγορία Παίδων

Ιωάννης Αυγελής – 6ος – 2:06.98

Παναγιώτης – Γιώργος Κρεούζης – 7ος  – 2:07.32

Κατηγορία Παμπαίδων Β

Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκοτής – 8ος – 2:28.79

Κατηγορία Νεανίδων

Ευθυμία Ανδρικοπούλου – Γκίλα – 1η – 2:13.94

Κατηγορία Κορασίδων

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 2η – 2:15.80

Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 1η – 2:18.06

Σταυρούλα Παπουτσή – 4η – 2:23.94

Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Χαρά Βυθούλκα – 14η – 2:39.21

800μ. Ελεύθερο

Κατηγορία Εφήβων

Κωνσταντίνος Δουκόπουλος – 1ος – 8:44.72

Κατηγορία Νεανίδων

Αφροδίτη Κατσιάρα – 1η – 9:28.52

1500μ. Ελεύθερο

Κατηγορία Γενική Γυναικών

Φωτεινή Μέτσιου – 1η –  17:37.75

Αφροδίτη Κατσιάρα – 2η – 17:51.36

Κατηγορία Παίδων

Κωνσταντίνος Δουκόπουλος – 1ος – 16:51.23

Παναγιώτης – Γιώργος Κρεούζης –- 2ος  17:44.84

50μ. Ελεύθερο

Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 2η – 29:95

Κατηγορία Παμπαίδων Β

Χρήστος – Νικόλαος Κουλούρης – 13ος – 31.95

100μ. Πεταλούδα

Κατηγορία Νεανίδων

Ασπασία Κανελλοπούλου – 2η – 1:08.90

Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Σταυρούλα Παπουτσή – 5η – 1:15.47

Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ειρήνη Οικονόμου – 4η – 1:24.44

Κατηγορία Ανδρών

Γιώργος Καραθανάσης – 7ος – 1:06.61

Κατηγορία Εφήβων

Σταύρος Μυγιάκης – 7ος – 1:04.82

Χρήστος Βακάλης – 11ος – 1:06.91

Κατηγορία Παμπαίδων Β

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 1ος – 1:10.13

100μ. Ύπτιο

Κατηγορία Νεανίδων

Ευθυμία Ανδρικοπούλου – Γκίλα – 1η – 1:09.24

Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Νεφέλη Κονταρά – 6η – 1:21.03

Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Χαρά Βυθούλκα – 14η – 1:27.19

Κατηγορία Παίδων

Μιχαήλ Σπαράς – 1ος – 1:04.62

Κατηγορία Παμπαίδων Β

Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκοτής – 1ος – 1:15.06

Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης – 4ος – 1:23.00

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 5ος – 1:23.49

400μ. Μικτή Ατομική

Κατηγορία Νεανίδων

Φωτεινή Μέτσιου – 1η – 5:06.91

Κατηγορία Κορασίδων

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 1η – 5:10.40

Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Ιωάννα Καββαδία – 1η – 5:41.00

Κατηγορία Παίδων

Ιωάννης Αυγελής – 3ος – 5:02.25

Κατηγορία Παμπαίδων Β

Χρήστος Γκουζέλος – 1ος – 5:38.92

Κωνσταντίνος Νικολόπουλος – 6ος – 6:00.54

200μ. Πρόσθιο

Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ξανθή Βακάλη – 1η – 3:01.91

Κατηγορία Εφήβων

Φώτης Παπαθανασίου – 7ος – 2:43.55

Κατηγορία Παμπαίδων Β

Χαράλαμπος Φουρναράκος – 3ος – 3:07.29

50μ. Πρόσθιο

Κατηγορία Εφήβων

Φώτης Παπαθανασίου – 13ος – 36.35

Κατηγορία Παμπαίδων Β

Χαράλαμπος Φουρναράκος – 4ος – 39.92

100μ. Ελεύθερο

Κατηγορία Παμπαίδων Β

Χρήστος – Νικόλαος Κουλούρης – 9ος – 1:08.82

Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης – 21ος – 1:15.63

Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 2η – 1:04.50

200μ. Ύπτιο

Κατηγορία Παίδων

Μιχαήλ Σπαράς – 1ος – 2:19.29

Κατηγορία Παμπαίδων Β

Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκοτής – 2ος – 2:40.38

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 7ος – 2:51.53

Κατηγορία Νεανίδων

Ευθυμία Ανδρικοπούλου – Γκίλα – 1η – 2:27.63

Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Νεφέλη Κονταρά – 5η – 2:52.63

200μ. Πεταλούδα

Κατηγορία Παμπαίδων Β

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 1ος – 2:38.82

Κωνσταντίνος Νικολόπουλος – 3ος – 2:50.11

Κατηγορία Νεανίδων

Ασπασία Κανελλοπούλου – 2η – 2:28.28

Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Σταυρούλα Παπουτσή – 3η – 2:40.43

Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ειρήνη Οικονόμου – 2η – 3:08.01

400μ. Ελεύθερο

Κατηγορία Παίδων

Κωνσταντίνος Δουκόπουλος – 1ος – 4:19.54

Παναγιώτης – Γιώργος Κρεούζης – 2ος – 4:28.18

Κατηγορία Νεανίδων

Αφροδίτη Κατσιάρα – 1η – 4:28.41

Φωτεινή Μέτσιου – 2η – 4:30.39

Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Χαρά Βυθούλκα – 5η – 5:26.65

200μ. Μικτή Ατομική

Κατηγορία Ανδρών

Γιώργος Καραθανάσης – 3ος – 2:37.83

Κατηγορία Εφήβων

Σταύρος Μυγιάκης – 6ος – 2:21.83

Χρήστος Βακάλης – 9ος – 2:28.88

Κατηγορία Παίδων

Ιωάννης Αυγελής – 3ος – 2:24.06

Κατηγορία Παμπαίδων Β

Χρήστος Γκουζέλος – 1ο – 2:40.96

Κατηγορία Κορασίδων

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 1η – 2:29.99

Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Ιωάννα Καββαδία – 1η – 2:42.06

Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Ξανθή Βακάλη – 2η – 2:43.16