Πληθώρα μεταλλίων στο West Side Fin Festival για τους αθλητές της ΑΕ Χαϊδαρίου

Σπουδαία εμπειρία στο κύπελλο για την ομάδα πόλο, άφησε υποσχέσεις ενόψει Α2
6 Νοεμβρίου 2019
Εξαιρετική αρχή για την ομάδα κολύμβησης της ΑΕΧ
13 Νοεμβρίου 2019

Πληθώρα μεταλλίων στο West Side Fin Festival για τους αθλητές της ΑΕ Χαϊδαρίου

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η χρονιά για τους αθλητές του τμήματος τεχνικής κολύμβησης της ΑΕ Χαϊδαρίου. Τα παιδιά του Φραγκίσκου Σιάμου και του Αντώνη Δαλαμάγκα που συμμετείχαν στο West Side Fin Festival που διεξήχθη στο κολυμβητήριο του Περιστερίου την Κυριακή (10/11) είχαν συνολική αποκομιδή 10 μεταλλίων με τα πέντε από αυτά να είναι χρυσά, ένα ασημένιο και τέσσερα χάλκινα, ενώ και στις επιμέρους ηλικιακές κατηγορίες πέτυχαν σημαντικές επιτυχίες.

Αυτός ήταν ο πρώτος αγώνας της φετινής σεζόν για τους αθλητές της ΑΕΧ που έδειξαν από την πρώτη κιόλας αγωνιστική ημέρα σε καλή κατάσταση και έτοιμοι για τις νέες προκλήσεις των ελληνικών και διεθνών διοργανώσεων.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τους προπονητές τους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των αθλητών της ΑΕΧ

50μ. Επιφάνειας

Ανδρών

Ευάγγελος Ραντοΐκοβιτς – 24.25 – 5ος – 1ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

Ιωάννης Μπάτσιος – 27.52 – 8ος – 2ος στην κατηγορία Παμπαίδων Α

Γυναικών

Τριανταφυλλιά Ραντοΐκοβιτς – 23.92 – 11η – 3η στην κατηγορία Κορασίδων

100μ. Επιφάνειας

Ανδρών

Κωνσταντίνος Τσιάβος – 40.28 – 3ος

Βασίλης Τσέλο – 47.34 – 6ος – 2ος στην κατηγορία Παίδων

Αλέξανδρος Νικολόπουλος – 53.55 – 8ος – 1ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

Ιωάννης Μπάτσιος – 1:00.94 – 13ος – 2ος στην κατηγορία Παμπαίδων Α

Γυναικών

Τριανταφυλλιά Ραντοΐκοβιτς – 58.46 – 13η – 4η στην κατηγορία Κορασίδων

Κυριακή Κουτσούκου – 1:00.42 – 16η – 3η στην κατηγορία Νεανίδων

200μ. Επιφάνειας

Ανδρών

Κωνσταντίνος Τσιάβος – 1:29.80 – 1ος

Βασίλης Τσέλο – 1:51.50 – 3ος – 1ος στην κατηγορία Παίδων

Γυναικών

Βενετία Μπάτσιου – 1:43.55 – 1η

Γεωργία – Κονδυλία Μπάτσιου – 1:58.77 – 5η – 2η στην κατηγορία Νεανίδων

400μ. Επιφάνειας

Γυναικών

Ευδοξία Θωμάκου – 3:43.44 – 1η

Ελπίδα Μάκκα – 3:47.20 – 2η – 1η στην κατηγορία Νεανίδων

Βασιλική Μυλωνά – 4:04.18 – 4η – 2η στην κατηγορία Νεανίδων

800μ. Επιφάνειας

Ανδρών

Παναγιώτης – Γιώργος Κρεούζης – 7:02.05 – 1ος

Γυναικών

Ιωάννα Σημαντήρα – 8:29.11 – 3η – 1η στην κατηγορία Νεανίδων

 

50μ. Διπλά Πέδιλα

Γυναικών

Κατερίνα – Μαρία Πικούλη – 28.28 – 10η – 1η στην κατηγορία Κορασίδων

100μ. Διπλά Πέδιλα

Ανδρών

Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης – 56.87 – 7ος – 2ος στην κατηγορία Παίδων

Ευάγγελος Ραντοΐκοβιτς – 1:16.60 – 18ος – 3ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

Γυναικών

Βενετία Μπάτσιου – 53.38 – 3η

Ιωάννα Σημαντήρα – 57.90 – 8η – 4η στην κατηγορία Νεανίδων

Γεωργία – Κονδυλία Μπάτσιου – 10η – 6η στην κατηγορία Νεανίδων

Κατερίνα – Μαρία Πικούλη – 1:02.68 – 11η – 2η στην κατηγορία Κορασίδων

200μ. Διπλά Πέδιλα

Ανδρών

Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης – 1:57.67 – 4ος – 1ος στην κατηγορία Παίδων

Αλέξανδρος Νικολόπουλος – 2:11.73 – 8ος – 1ος στην κατηγορία Παμπαίδων Β

Γυναικών

Βασιλική Μυλωνά – 2:02.34 – 6η – 3η στην κατηγορία Νεανίδων

Ευδοξία Θωμάκου – 2:02.37 – 7η

Κυριακή Κουτσούκου – 2:08.50 – 8η – 4η στην κατηγορία Νεανίδων

Αναστασία Φλώρου – 2:15.27 – 10η – 2η στην κατηγορία Κορασίδων

400μ. Διπλά Πέδιλα

Ανδρών

Παναγιώτης – Γιώργος Κρεούζης – 3:46.76 – 1ος