Πανελλήνιο Χειμερινό Πρωτάθλημα Ανοικτής Κατηγορίας 2017- Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα
6 Φεβρουαρίου 2017
Χειμερινοί Αγώνες Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α-Β
13 Φεβρουαρίου 2017

Πρώτη Φάση Εφηβικού Πρωταθλήματος

Με την κατάκτηση της πρώτης θέσης από την Α.Ε. ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ στον Ε’ ΟΜΙΛΟ ΑΤΤΙΚΗΣ ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος WATER POLO Εφήβων στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα :

3/2/17 : Ολυμπιάδα Πετρούπολης  – Άλμα Κλαμπ 4-4, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΕ Χαϊδαρίου 7-15

4/2/17 :  ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 9-1, ΝΟ Χαλκίδας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 8-5, Άλμα Κλαμπ – ΑΕ Χαϊδαρίου 5-10, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 7-1.

5/2/17 :  ΝΟ Χαλκίδας – Άλμα Κλαμπ 5-8, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 6-7, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Χαλκίδας 15-8, Άλμα Κλαμπ – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 12
  2. Άλμα Κλαμπ 7
  3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7
  4. ΝΟ Χαλκίδας 3

……………………………………

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Η ομάδα του Γιάννη Διαρεμέ αγωνίσθηκε με τους παρακάτω αθλητές:

Πιστόλης Λευτέρης , Γκότσης Γιώργος, Μπενάτος Χρήστος, Κοκκινιώτης Γιάννης, Δουμάνης Αναστάσης, Βαλέρης Γιάννης, Γκότσης Βασίλης, Μπέτσες Νίκος, Λαμπρόπουλος Τριάντης, Σμαίλης Διονύσης, Μπόγρης Σώζων, Δανίλης Τάκης, Γκότσης Διονύσης, Λαμπρόπουλος Φώτης, Γκάτσεβιτς Συμεών.

Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά, τους προπονητές και τον έφορο της ομάδας.

Μετά  την ολοκλήρωση των αγώνων όλων των Ομίλων της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων αναδείχθηκαν και οι 40 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης:

Παλαιό Φάληρο, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΓΣ Περιστερίου, Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Καλαμακίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Βουλιαγμένης, Παναθηναϊκός, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου, Άλμα Κλαμπ, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΝΟ Χαλκίδας, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Πανσερραϊκός, Μακεδονικός, Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΧΑΝΘ, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών.