Συγκομιδή 19 μεταλλίων για την ομάδα τεχνικής κολύμβησης στους 1ους Πανελλήνιους Χειμερινούς Αγώνες!

Εξαιρετικές παρουσίες της αγωνιστικής ομάδας κολύμβησης στους Χειμερινούς Αγώνες Νοτίου Ελλάδας
19 Φεβρουαρίου 2020

Συγκομιδή 19 μεταλλίων για την ομάδα τεχνικής κολύμβησης στους 1ους Πανελλήνιους Χειμερινούς Αγώνες!

Με συνολική συγκομιδή 19 μεταλλίων (4 χρυσά, 9 ασημένια, 6 χάλκινα) επέστρεψε από τη Λάρισα και τους πρώτους πανελλήνιους χειμερινούς αγώνες τεχνικής κολύμβησης η ομάδα της ΑΕ Χαϊδαρίου. Τα παιδιά του Φραγκίσκου Σιάμου και του Αντώνη Δαλαμάγκα πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις στους αγώνες της Θεσσαλικής πόλης.

Δύο χρυσά μετάλλια στην κατηγορία των Ανδρών κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Τσιάβος (400μ. Υποβρύχιο και 400μ. Διπλά Πέδιλα), ενώ άλλα δύο στην κατηγορία των Παμπαίδων Β πήρε ο νεαρός Αλέξανδρος Νικολόπουλος (100μ. Επιφάνειας, 50μ. Διπλά Πέδιλα). Μάλιστα, αθλητής της ΑΕΧ ανέβηκε δύο φορές στο βάθρο των νικητών παίρνοντας τα ασημένια μετάλλια σε 200μ. και 400μ. Διπλά Πέδιλα.

Με συγκομιδή τριών ασημένιων μεταλλίων στα αγωνίσματα των Διπλών Πεδίλων (100μ., 200μ., 400μ. Διπλά Πέδιλα) επέστρεψε η Βενετία Μπάτσιου στην κατηγορία των Γυναικών,  ενώ δύό ασημένια μετάλλια πήρε η Ελπίδα Μάκκα (800μ. και 1500μ. Επιφάνειας) στην κατηγορία των Νεανίδων.

Ένα ασημένιο (400μ. Διπλά Πέδιλα) και ένα χάλκινο (1500μ. Επιφάνειας) ήταν η συνολική συγκομιδή του Παναγιώτη – Γιώργου Κρεούζη στην κατηγορία των ανδρών, ενώ δύο χάλκινα μετάλλια κατέκτησε η Ευδοξία Θωμάκου (200μ. και 400μ. Επιφάνειας) στην κατηγορία των Γυναικών.

Τέλος, ακόμα τέσσερα μετάλλια κατακτήθηκαν από τις ομάδες σκυταλοδρομιών. Συγκεκριμένα, οι αθλητές της ΑΕΧ συγκέντρωσαν ένα ασημένιο και τρία χάλκινα μετάλλια.  Στη σκυτάλη 4χ100μ. Επιφανείας Γυναικών οι Ευδοξία Θωμάκου, Ελπίδα Μάκκα, Βασιλική Μυλωνά και Βενετία Μπάτσιου ήταν χάλκινες, ενώ το ίδιο χρώμα μεταλλίου στην ίδια σκυτάλη κατέκτησαν στην κατηγορία των νεανίδων οι Βασιλική Μυλωνά, Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα, Γεωργία – Κονδυλία Μπάτσιου και Ιωάννα Σημαντήρα. Τα ίδια κορίτσια με διαφορετική σύνθεση κατέκτησαν το ασημένιο και το χάλκινο μετάλλιο αντίστοιχα στην κατηγορία των 4Χ200μ. Επιφανείας.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τους προπονητές τους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των αθλητών της ΑΕΧ

50μ. Άπνοη

Παίδων

Βασίλ Τσέλο – 18.29 – 5ος

Νεανίδων

Βασιλική Μυλωνά – 20.25 – 14η

Γεωργία – Κονδυλία Μπάτσιου – 20.68 – 18η

Κορασίδων

Τριανταφυλλιά Ραντοΐκοβιτς – 22.39 – 21η

Κατερίνα – Μαρία Πικούλη – 24.84 – 25η

400μ. Υποβρύχιο

Ανδρών

Κωνσταντίνος Τσιάβος – 2:55.77 – 1ος

50μ. Επιφανείας

Γυναικών

Ευδοξία Θωμάκου – 21.00 – 7η

Νεανίδων

Βασιλική Μυλωνά – 21.16 – 8η

Γεωργία – Κονδυλία Μπάτσιου – 23.06 – 17η

Παίδων

Βασίλ Τσέλο – 21.23 – 7ος

Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης – 22.38 – 11ος

Παμπαίδων Β

Ευάγγελος Ραντοΐκοβιτς – 30.72- 20ος

100μ. Επιφανείας

Ανδρών

Παναγιώτης – Γιώργος Κρεούζης – 41.82 – 14ος

Γυναικών

Ευδοξία Θωμάκου – 44.11 – 4η

Νεανίδων

Βασιλική Μυλωνά – 47.02 – 10η

Ιωάννα Σημαντήρα – 47.18 – 11η

Γεωργία – Κονδυλία Μπάτσιου – 48.75 – 17η

Παίδων

Βασίλ Τσέλο – 45.63 – 5ος

Κορασίδων

Τριανταφυλλιά Ραντοΐκοβιτς – 55.49 – 25η

Παμπαίδων Β

Αλέξανδρος Νικολόπουλος – 49.82 – 1ος

Ευάγγελος Ραντοΐκοβιτς -1:11.30 – 19ος

200μ. Επιφανείας

Γυναικών

Ευδοξία Θωμάκου – 1:36.44 – 3η

Νεανίδων

Ελπίδα Μάκκα – 1:44.23 – 8η

Ιωάννα Σημαντήρα – 1:45.63 – 10η

Βασιλική Μυλωνά – 1:46.04 – 11η

Παίδων

Βασίλ Τσέλο – 1:46.36 – 9ος

Παμπαίδων Β

Ευάγγελος Ραντοΐκοβιτς – 2:41.15 – 16ος

400μ. Επιφανείας

Γυναικών

Ευδοξία Θωμάκου – 3:27.10 – 3η

Ιωάννα Τσιάβου – 4:14.97 – 10η

Νεανίδων

Ελπίδα Μάκκα – 3:42.15 – 5η

Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα – 3:48.87 – 9η

Ιωάννα Σημαντήρα – 3:51.67 – 13η

800μ. Επιφανείας

Ανδρών

Παναγιώτης – Γιώργος Κρεούζης – 6:58.23 – 4ος

Νεανίδων

Ελπίδα Μάκκα – 7:41.06 – 2η

Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα – 7:51.88 – 4η

Ιωάννα Σημαντήρα – 8:06.09 – 8η

1500μ. Επιφανείας

Ανδρών

Παναγιώτης – Γιώργος Κρεούζης – 13:29.30 – 3ος

Νεανίδων

Ελπίδα Μάκκα – 14:39.98 – 2η

Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα – 15:14.56 – 6η

50μ. Διπλά Πέδιλα

Γυναικών

Βενετία Μπάτσιου – 24.38 – 4η

Άννα Βαντελά – 25.25 – 7η

Νεανίδων

Κυριακή Κουτσούκου – 25.88 – 13η

Κορασίδων

Κατερίνα – Μαρία Πικούλη – 27.71 – 22η

Παμπαίδων Β

Αλέξανδρος Νικολόπουλος – 25.72 – 1ος

100μ. Διπλά Πέδιλα

Ανδρών

Κωνσταντίνος Τσιάβος – 46.59 – 8ος

Γυναικών

Βενετία Μπάτσιου – 51.98 – 2η

Άννα Βαντελά – 55.88 – 10η

Νεανίδων

Κυριακή Κουτσούκου – 56.11 – 14η

Κορασίδων

Κατερίνα – Μαρία Πικούλη – 1:00.87 – 25η

200μ. Διπλά Πέδιλα

Γυναικών

Βενετία Μπάτσιου – 1:53.24 – 2η

Άννα Βαντελά – 2:05.78 – 9η

Ιωάννα Τσιάβου – 2:09.01 – 10η

Νεανίδων

Κυριακή Κουτσούκου – 2:00.74 – 9η

Παίδων

Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης – 1:53.41 – 8ος

Κορασίδων

Κατερίνα – Μαρία Πικούλη – 2:15.69 – 24η

Παμπαίδων Β

Αλέξανδρος Νικολόπουλος – 2:05.28 – 2ος

400μ. Διπλά Πέδιλα

Ανδρών

Κωνσταντίνος Τσιάβος – 3:38.59 – 1ος

Παναγιώτης – Γιώργος Κρεούζης – 3:40.34 – 2ος

Γυναικών

Βενετία Μπάτσιου – 4:05.04 – 2η

Άννα Βαντελά – 4:38.52 – 7η

Νεανίδων

Κυριακή Κουτσούκου – 4:24.00 – 7η

Παμπαίδων Β

Αλέξανδρος Νικολόπουλος – 4:23.27 – 2ος

4χ50μ. Επιφανείας

Mixed (Ανδρών/Γυναικών)

ΑΕ Χαϊδαρίου (Παναγιώτης – Γιώργος Κρεούζης, Ευδοξία Θωμάκου, Βενετία Μπάτσιου, Κωνσταντίνος Τσιάβος) – 1:17.73 – 6η θέση

Mixed (Εφήβων/Νεανίδων)

ΑΕ Χαϊδαρίου (Ιωάννα Σημαντήρα, Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης, Βασιλική Μυλωνά, Βασίλ Τσέλο) – 1:23.53 – 7η θέση

Mixed (Παίδων/Κορασίδων)

AE Χαϊδαρίου (Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης, Τριανταφυλλιά Ραντοΐκοβιτς, Κατερίνα – Μαρία Πικούλη, Βασίλ Τσέλο) – 1:29.91 – 7η θέση

4χ100μ. Επιφανείας

Γυναικών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Ευδοξία Θωμάκου, Ελπίδα Μάκκα, Βασιλική Μυλωνά, Βενετία Μπάτσιου) – 3:03.12 – 3η θέση

Νεανίδων

ΑΕ Χαϊδαρίου (Βασιλική Μυλωνά, Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα, Γεωργία – Κονδυλία Μπάτσιου, Ιωάννα Σημαντήρα) – 3:12.10 – 3η θέση

4χ200μ. Επιφανείας

Γυναικών

ΑΕ Χαϊδαρίου (Βασιλική Μυλωνά, Βενετία Μπάτσιου, Ιωάννα Σημαντήρα, Ευδοξία Θωμάκου) – 6:46.98 – 2η θέση

Νεανίδων

ΑΕ Χαϊδαρίου (Ελπίδα Μάκκα, Γεωργία – Κονδυλία Μπάτσιου, Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα, Ιωάννα Σημαντήρα) – 7:08.39 – 3η θέση

4χ100μ. Διπλά Πέδιλα

Mixed (Ανδρών – Γυναικών)

ΑΕ Χαϊδαρίου (Βενετία Μπάτσιου, Παναγιώτης – Γιώργος Κρεούζης, Ευδοξία Θωμάκου, Κωνσταντίνος Τσιάβος) – 3:15.99 – 4η θέση

Mixex (Παίδων – Κορασίδων)

ΑΕ Χαϊδαρίου (Βασίλ Τσέλο, Κατερίνα – Μαρία Πικούλη, Τριανταφυλλιά Ραντοΐκοβιτς, Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης) – 3:48.18 – 10η θέση