Με 18 αθλητές η ομάδα τεχνικής κολύμβησης στην ημερίδα στο Χαϊδάρι
15 Απριλίου 2018
Καλές επιδόσεις ενόψει ΟΠΕΝ για τους αθλητές τεχνικής κολύμβησης της ΑΕΧ
16 Απριλίου 2018

Στη Γ’ Φάση οι Έφηβοι της ΑΕ Χαϊδαρίου

Την πρόκριση στη Γ’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης των εφήβων πανηγυρίζει η ΑΕ Χαϊδαρίου, αφού στον Β’ Όμιλο Αττικής που διεξήχθη στα κολυμβητήρια της Νέας Σμύρνης και του Χαϊδαρίου κατέλαβε την 3η θέση εξασφαλίζοντας το εισιτήριο για την ημιτελικά φάση (22-24/6). Το συγκρότημα του Γιάννη Διαρεμέ είχε συνολικό απολογισμό μία νίκη (14-3 επί του Ιωνικού) και δύο ήττες (12-3 από τον Πανιώνιο και 11-4 από το ΝΟ Βουλιαγμένης). Πλέον θα περιμένει να μάθει τους αντιπάλους στη επόμενη φάση με την κλήρωση να είναι προγραμματισμένη στις 23 Μαΐου στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Α’ Ομίλου Αττικής

Β’ Όμιλος Αττικής (Κολυμβητήρια Χαϊδαρίου, Νέας Σμύρνης)

1η Αγωνιστική

ΝΟ Βουλιαγμένης – Ιωνικός 18-4

ΑΕ Χαϊδαρίου – Πανιώνιος 3-12

2η Αγωνιστική

ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 12-4

ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 14-3

3η Αγωνιστική

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-11

Πανιώνιος – Ιωνικός 17-3

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9 (41-12)*
  2. Πανιώνιος 6 (33-18)*
  3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3 (21-26)*
  4. Ιωνικός 0 (10-49)

*Πρόκριση στην επόμενη φάση

Οι αθλητές που συμμετείχαν στους αγώνες: Ελευθέριος Πιστόλης, Διονύσης Γκότσης, Τριάντης Λαμπρόπουλος, Ιωάννης Κουλιούφας, Αναστάσιος Δουμάνης, Φώτης Λαμπρόπουλος, Βασίλης Γκότσης, Σταύρος Μερτίνος, Σώζων Μπόγρης, Διονύσιος Σμαΐλης, Νικόλαος Μπέτσες, Ιωάννης Βαλέρης, Νικόλαος Χελιδονάκης, Γεώργιος Τσάκος, Συμεών Γκάτσεβιτς

Προπονητής: Γιάννης Διαρεμές

Οι «25» που προκρίθηκαν

Ολυμπιακός, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΑΝΟ Γλυφάδας (Α’ Όμιλος Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, ΑΕ Χαϊδαρίου (Β’ Όμιλος Αττικής), ΝΟ Χίου, Εθνικός, Ηλυσιακός (Όμιλος Χίου), ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης (Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, Ηρακλής (Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης), Μακεδονικός, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΕ Λάρισας (Γ’ Όμιλος Θεσσαλονίκης), Παναθηναϊκός, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (Όμιλος Πάτρας), ΝΟ Χανίων, Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Ρεθύμνου (Όμιλος Ηρακλείου), Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου και ΓΣ Περιστερίου (Όμιλος Βόλου)