Συγκομιδή 55 μεταλλίων για την αγωνιστική ομάδα κολύμβησης στα ΙΒ Ιωνίδεια!

Με πρωτιές και καλές εμφανίσεις ξεκίνησε η χρονιά για την ομάδα τεχνικής κολύμβησης
28 Νοεμβρίου 2018
Ισόπαλη πρεμιέρα για την ομάδα πόλο της ΑΕΧ
9 Δεκεμβρίου 2018

Συγκομιδή 55 μεταλλίων για την αγωνιστική ομάδα κολύμβησης στα ΙΒ Ιωνίδεια!

Με την απόλυτα επιτυχημένη συγκομιδή των 55 μεταλλίων (20 χρυσά, 20 ασημένια και 15 χάλκινα) ολοκληρώθηκε η παρουσία της αγωνιστικής ομάδας κολύμβησης της ΑΕ Χαϊδαρίου στα Ιωνίδεια που διοργάνωσε ο Ιωνικός στο κολυμβητήριο της Νίκαιας. Οι αθλητές του Παναγιώτη Καλογερόπουλου και της Βάσως Κρέστα είχαν την ευκαιρία να λάβουν μέρος στους αγώνες που είχαν πολλές συμμετοχές και να δείξουν πως βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση στην αρχή της σεζόν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών της ΑΕ Χαϊδαρίου

50μ. Πεταλούδα

Παμπαίδων Α

Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκότης – 31.76 5ος

Κωνσταντίνος Νικολόπουλος – 36.29 – 10ος

Παμπαίδων Β

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 29.54 – 1ος

Μιχαήλ Παπαγεωργίου – 34.97 – 5ος

Νεανίδων

Ευθυμία Γκίλλα – Ανδρικοπούλου – 31.93 – 5η

Ασπασία Κανελλοπούλου – 33.26 – 8η

Κορασίδων

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 32.80 – 5η

Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα – 33.39 – 7η

Ιωάννα Καββαδία – 33.78 – 9η

Παγκορασίδων Α

Ειρήνη Οικονόμου – 36.00 – 8η

Παγκορασίδων Β

Εμμανουέλα Μιχαλοπούλου – 35.35 – 5η

Δέσποινα Ναστούλη – 37.53 – 9η

50μ. Ύπτιο

Παμπαίδων Α

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 35.55 – 3ος

Χρήστος – Νικόλαος Κουλούρης – 35.58 – 4ος

Κορασίδων

Ίλβα Τσάλα – 35.46 – 3η

Κωνσταντίνα Αθηναΐς Πήλικα – 36.04 – 5η

Παγκορασίδων Β

Κλεονίκη Μουστακάκη – 41.29 – 11η

Ευαγγελία Βόμβα – 45.81 – 14η

 

100μ. Πρόσθιο 

Ανδρών

Γιώργος Καραθανάσης – 1:20.71 – 2ος

Παίδων

Φώτης Παπαθανασίου – 1:13.78 – 3ος

Παμπαίδων Α

Χρήστος Γκουζέλος – 1:21.75 – 4ος

Χαράλαμπος Φουρναράκος – 1:24.35 – 8ος

Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης – 1:29.22 – 10ος

Κωνσταντίνος Διασίτης – 1:33.80 – 11ος

Παμπαίδων Β

Φίλιππος Καππές – 1:31.72 – 10ος

Αντώνης Χατζημπαλιώτης – 1:42.87 – 17ος

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 1:19.50 – 2η

Παγκορασίδων Α

Ξανθή Βακάλη – 1:23.14 – 2η

Παγκορασίδων Β

Ευγενία Κυριαζή – 1:29.15 – 2η

Βασιλική Παπαθανασίου – 1:32.56 – 3η

Αθανασία Μαυριδοπούλου – 1:36.32 – 9η

 

200μ. Ελεύθερο

Εφήβων

Κωνσταντίνος Δουκόπουλος 2:01.63 – 2ος

Ιωάννης Αυγελής – 2:03.11 – 5ος

Παμπαίδων Α

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 2:12.32 – 1ος

Παμπαίδων Β

Αριστείδης Πιχλιβάς – 2:22.52 – 2ος

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 2:34.64 – 10ος

Νεανίδων

Φωτεινή Μέτσιου – 2:07.01 – 1η

Δήμητρα Καρακώττα – 2:13.70 – 2η

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 2:15.33 – 3η

Παγκορασίδων Α

Θεανώ Αρκαδιανού – 2:34.10 – 13η

Χαρά Βυθούλκα – 2:36.76 – 14η

 

50μ. Ελεύθερο

Νεανίδων

Νικολέτα – Κωνσταντίνα Μάργαρη – 28.07 – 1η

Κορασίδων

Κωνσταντίνα – Αθηναΐς Πήλικα – 30.86 – 7η

Παγκορασίδων Α

Θεανώ Αρκαδιανού – 31.74 – 7η

Χαρά Βυθούλκα – 35.78 – 11η

Παγκορασίδων Β

Δέσποινα Ναστούλη – 33.83 – 10η

Εφήβων

Κωνσταντίνος Δουκόπουλος – 26.67 – 8ος

Ιωάννης Αυγελής – 27.25 – 9ος

Παμπαίδων Α

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 28.13 – 2ος

Χρήστος – Νικόλαος Κουλούρης – 30.57 – 8ος

Χαράλαμπος Φουρναράκος – 31.16 – 10ος

Παμπαίδων Β

Αριστείδης Πιχλιβάς – 30.21 – 3ος

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 32.34 – 10ος

 

100μ. Πεταλούδα

Νεανίδων

Ασπασία Κανελλοπούλου – 1:10.52- 1η

Κορασίδων

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 1:1079 – 3η

Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα – 1:12.07 – 6η

Ιωάννα Καββαδία – 1:12.76 – 7η

Παγκορασίδων Α

Ειρήνη Οικονόμου – 1:20.84 – 4η

Παγκορασίδων Β

Εμμανουέλα Μιχαλοπούλου – 1:22.26 – 2η

Ανδρών

Γιώργος Καραθανάσης – 1:07.39 – 5ος

Παμπαίδων Α

Κωνσταντίνος Διασίτης – 1:16.05 – 6ος

Παμπαίδων Β

Φίλιππος Καππές – 1:15.77 – 1ος

Μιχαήλ Παπαγεωργίου – 1:16.18. 2ος

 

100μ. Ύπτιο

Κορασίδων

Ίλβα Τσάλα – 1:14.04 – 4η

Παγκορασίδων Β

Κλεονίκη Μουστακάκη – 1:29.31 – 12η

Ευαγγελία Βόμβα – 1:34.21 – 18η

Παμπαίδων Α

Κωνσταντίνος Παναγιώτου – 1:15.65 – 5ος

Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης – 1:17.09 – 7ος

 

400μ. Μικτή Ατομική

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 5:10.31 – 1η

Παγκορασίδων Α

Ξανθή Βακάλη – 5:38.09 – 2η

Παγκορασίδων Β

Ευγενία Κυριαχή – 5:57.55 – 2η

 

400μ. Μικτή Ατομική

Παμπαιδων Α

Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκότης – 5:22.68 – 1ος

Χρήστος Γκουζέλος – 5:31.17 – 3ος

Κωνσταντίνος Νικολόπουλος – 5:47.48 – 6ος

Παμπαίδων Β

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 5:22.61 – 1ος

 

200μ. Πρόσθιο 

Παγκορασίδων Β

Βασιλική Παπαθανασίου – 3:12.21 – 2η

Αθανασία Μαυριδοπούλου – 3:23.44 – 6η

Παίδων

Φώτης Παπαθανασίου – 2:35.56 – 3ος

 

800μ. Ελεύθερο

Γυναικών

Φωτεινή Μέτσιου – 9:03.79 – 1η – 1η και στην κατηγορία Νεανίδων

Δήμητρα Καρακώττα – 9:30.64 – 2η – 2η και στην κατηγορία Νεανίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 9:40.91 – 4η – 1η στην κατηγορία Κορασίδων

 

50μ. Πρόσθιο

Παμπαίδων Α

Χαράλαμπος Φουρναράκος – 38.24 – 5ος

100μ. Ελεύθερο

Παμπαίδων Α

Δημήτρης Γκαρτζονίκας – 59.03 – 1ος

Χρήστος – Νικόλαος Κουλούρης – 1:06.08 – 9ος

ΠαμπαίδωνΒ

Αριστείδης Πιχλιβάς – 1:04.82 – 2ος

Αντώνης Χατζημπαλιώτης – 1:11.66 – 11ος

Νεανίδων

Νικολέτα – Κωνσταντίνα Μάργαρη – 1:01.89 – 2η

Ευθυμία Ανδρικοπούλου – Γκίλλα – 1:03.92 – 5η

Κορασίδων

Κωνσταντίνα – Αθηναΐς Πηλίκα – 1:08.27 – 7η

Παγκορασίδων Α

Θεανώ Αρκαδιανού – 1:09.99 – 8η

Χαρά Βυθούλκα – 1:17.14 – 12η

Παγκορασίδων Β

Δέσποινα Ναστούλη – 1:13.58 – 5η

Αθανασία Μαυριδοπούλου – 1:14.58 – 7η

Κλεονίκη Μουστακάκη – 1:20.32 – 19η

Ευαγγελία Βόμβα – 1:23.87 – 26η

 

200μ. Ύπτιο

Παμπαίδων Α

Δημήτρης – Απόστολος Ζαγκότης – 2:39.55 – 2ος

Παναγιώτης Κωνσταντίνου – 2:42.97 – 3ος

Κορασίδων

Ίλβα Τσάλα – 2:37.47 – 3η

Ευδοκία – Ευαγγελία Ζυματούρα – 2:40.73 – 6η

200μ. Πεταλούδα

Παμπαίδων Α

Κωνσταντίνος Νικολόπουλος – 2:47.13 – 4ος

Παμπαίδων Β

Παναγιώτης Βουβουδάκης – 2:22.49 – 1ος

Φίλιππος Καππές – 2:46.45 – 2ος

Κορασίδων

Ειρήνη Μπαμπουκλή – 2:32.24 – 2η

Ιωάννα Καββαδία – 2:37.26 – 4η

Παγκορασίδων Α

Ειρήνη Οικονόμου – 3:00.28 – 3η

 

400μ. Ελεύθερο

Εφήβων

Ιωάννης Αυγελής – 4:15.34 – 1ος

Κωνσταντίνος Δουκόπουλος – 4:18.91 – 3ος

Παμπαίδων Β

Αρχάγγελος Παπαγεωργίου – 5:06.59 – 3ος

Νεανίδων

Φωτεινή Μέτσιου – 4:23.71 – 1η

Δήμητρα Καρακώττα – 4:38.24 – 2η

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Παπακώστα – 4:39.69 – 1η

200μ. Μικτή Ατομική

Παίδων

Φώτης Παπαθανασίου – 2:26.35 – 1ος

Παμπαίδων Α

Χρήστος Γκουζέλος – 2:35.08 – 4ος

Ορφέας – Ευάγγελος Φαρμάκης – 2:43.64 – 8ος

Κωνσταντίνος Διασίτης – 2:44.65 – 9ος

Κορασίδων

Κωνσταντίνα Μέτσιου – 2:28.46 – 1η

Παγκορασίδων Α

Ξανθή Βακάλη – 2:38.67 – 1η

Παγκορασίδων Β

Ευγενία Κυριαζή – 2:49.28 – 1η

Εμμανουέλα Μιχαλοπούλου – 2:51.86 – 3η

Βασιλική Παπαθανασίου – 2:52.83 – 4η